Połącz się z nami

Dron antysmogowy

Opublikowano

w dniu

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Stan wody w Świnoujściu jest monitorowany

Opublikowano

w dniu

Stan wody w Świnoujściu jest stabilny, lecz ze względu na silny wiatr występuje cofka, która wpycha wodę do kanału. Nie ma zagrożeń.
– Jestem w stałym kontakcie z Wojewodą Zachodniopomorskim, Panem Adamem Rudawskim w temacie stanu wody i konieczności podejmowania ewentualnych działań – napisała na swoim facebookowym profilu Joanna Agatowska, Prezydent Miasta Świnoujście.
Sytuację cały czas monitoruje Zespół Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Świnoujście we współpracy z Urzędem Morskim. Potencjalna fala powodziowa z południa Polski, dojdzie do Morza Bałtyckiego za około 5 dni. Prognozy są takie, że poldery na odcinku Odry przyjmą jej nadmiar .
Sytuacja powodziowa w województwach zachodniopomorskim i lubuskim monitorowana jest również z pokładu śmigłowca.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Na niebie będzie mnóstwo latawców

Opublikowano

w dniu

Zapraszamy na XX Jubileuszowe Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia.

Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich, a także dorośli. Należy tylko przyjść 22 września o godz. 11.30 na plażę przy Wiatraku i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

– Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy. Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych – zastrzegają.

Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną.

Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli. Oceniani będą przez komisję sędziowską.

Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście.

Data i godzina: 22 września o godz. 11.30

Miejsce: plaża przy Wiatraku

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Największa w Europie platforma edukacyjna o esporcie i gamingu – startuje drugi sezon Predator Games. Fantastyczna inicjatywa dla szkół

Opublikowano

w dniu

Startuje drugi sezon Predator Games – największych w Europie międzyszkolnych mistrzostw esportowych z pulą nagród wynoszącą 1 mln złotych.

Drugi sezon Predator Games właśnie wystartował i zapowiada się jeszcze bardziej imponująco niż dotychczasowe odsłony. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, organizatorzy postanowili rozszerzyć projekt, aby umożliwić udział jak największej liczbie szkół i uczniów. Nowością w tym sezonie jest podział na szkoły podstawowe i średnie, co pozwala na lepsze dopasowanie gier do umiejętności i wieku uczestników, zwiększając tym samym szanse w każdej grupie wiekowej.

Predator Games to innowacyjny projekt, który łączy edukację z esportową rywalizacją. Jego celem jest stworzenie platformy, na której szkoły mogą rywalizować w grach komputerowych, jednocześnie rozwijając umiejętności uczniów i wspierając ich pasje związane z esportem. Program pomaga także dorosłym – nauczycielom i rodzicom – lepiej zrozumieć świat gier, świadomie kontrolować aktywność młodzieży oraz rozpoznawać talenty esportowe. Gry komputerowe, rozwijając takie kompetencje jak praca zespołowa, strategiczne myślenie czy szybkie podejmowanie decyzji, odpowiadają na potrzeby współczesnej młodzieży, kształtując umiejętności nieocenione w dynamicznie zmieniającym się świecie.

W drugim sezonie Predator Games dostępnych będzie ponad 4000 miejsc dla szkół, a przewidywana liczba uczniów-graczy wzrośnie do 57 tysięcy. Uczestnicy będą rywalizować w popularnych grach, takich jak „Counter Strike”, „League of Legends”, „Rocket League”, „Szachy” oraz „Fortnite”, co zapewni różnorodność i emocjonującą rywalizację. Pula nagród wynosząca milion złotych dodatkowo podnosi rangę i atrakcyjność projektu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Legendy rodzą się w szkole”.

„Chcemy podkreślić, że to właśnie szkoła jest miejscem, gdzie młode talenty mogą się rozwijać i odnajdywać swoje pasje. Dzięki Predator Games, uczniowie mają szansę nie tylko na rozwijanie swoich umiejętności w bezpiecznym i wspierającym środowisku, ale również na poznanie branży gamingowej. Esport to nie tylko gra, ale także sztab specjalistów różnych dziedzin, którzy stoją za sukcesami graczy. Projekt ten umożliwia uczniom zrozumienie, jak wiele różnych zawodów i umiejętności jest potrzebnych w świecie esportu” – mówi Jeremi Rybak, Head of Marketing, AcerPolska.

Projekt objęty jest patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Partnerem głównym już po raz drugi jest Media Expert, który od ponad dwóch dekad zmienia krajobraz technologiczny w Polsce i chętnie wspiera inicjatywy łączące edukację z rozrywką.

„Staramy się być blisko wydarzeń, które wpisują się w nasze podejście do cyfrowej rewolucji. Uważamy, że technologia powinna służyć najmłodszym do rozwijania pasji, głodu wiedzy i chęci lepszego rozumienia świata, sprzyjać odnajdywaniu ukrytych talentów i uwalniać potencjał płynący z umiejętności komunikowania się. Cele te można z powodzeniem realizować poprzez mądre wykorzystanie cyfrowej rozrywki, szczególnie takiej, która dodatkowo kształtuje postawy szacunku do przeciwnika i rywalizacji w duchu fairplay” – podkreśla Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Partnerami drugiego sezonu Predator Games są także Spidor, Microsoft, Intel, Reporter oraz Grześki. Patronat medialny objęły: radio Eska, Onet, Przegląd Sportowy, serwisy esportowe Respawn oraz CD-Action, który posiada 28-letnią tradycję wydawniczą.

Wzorem poprzednich edycji, edukacja pozostaje kluczowym elementem Predator Games. Sezon ten wprowadzi szereg materiałów edukacyjnych w formie tekstowej i wideo, które będą dostępne dla uczestników oraz dorosłych. Materiały te mają na celu dalsze kształcenie, rozwijanie umiejętności oraz poszerzanie wiedzy na temat gier i esportu.

Drugi sezon Predator Games to doskonała okazja do sportowej rywalizacji, rozwijania talentów oraz zdobywania cennych doświadczeń w świecie esportu. Jako nowoczesny projekt, który odpowiada na potrzeby współczesnej młodzieży, Predator Games staje się kluczową platformą dla rozwoju umiejętności i pasji młodych graczy.

„Technologie przyszłości muszą stać się integralną częścią procesu kształcenia polskiej młodzieży. Dlatego od dwóch lat tworzymy projekt Predator Games, który łączy edukację z esportowąrywalizacją. Jesteśmy podekscytowani możliwością kontynuowania tego innowacyjnego projektu i zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Projektując drugi sezon, zależało nam na poszerzeniu dostępności, aby jeszcze więcej uczniów mogło skorzystać z tego, co mamy do zaoferowania we współpracy z naszymi partnerami. Jesteśmy przekonani, że druga edycja Predator Games wniesie wiele pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji międzyszkolnej” – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager Acer Polska.

Jak wziąć udział w projekcie?

Aby zapisać szkołę do udziału w drugim sezonie Predator Games, wejdź na stronęwww.predatorgames.pl i zarejestruj się. Obowiązek ten spoczywa na kadrze naukowej, która następnie kompletować będzie szkolną reprezentację. Zapisy trwają od 10 września do 7 października. Zarejestrowane szkoły wezmą udział w rozgrywkach online, a najlepsze drużyny w poszczególnych grach będą miały okazję zmierzyć się na finałach LAN-owych, które planowane są na styczeń 2025 roku.

Źródło informacji: Predator Games

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Szlakiem Żelaznej Kurtyny. Rowerzyści sprawdzą atrakcje

Opublikowano

w dniu

Ponad 300 km w 6 dni, a wszystko na dwóch kołach – taki plan mają uczestnicy Explorer Tour North – pilotażowej wycieczki rowerowej, która w niedzielę, 15 września, rozpocznie się w niemieckim Wolgast. Na metę w Ustce powinni dotrzeć w piątek, 20 września. A wszystko po to, by przetestować Szlak Żelaznej Kurtyny, który ma szanse stać się kolejną atrakcją dla rowerzystów na polsko-niemieckim pograniczu.

W przejeździe weźmie 8 osób o różnym stopniu zaawansowania w pokonywaniu na rowerze tras długodystansowych, w tym gronie będą też influencerzy na bieżąco relacjonujący przebieg wyprawy. Trasę podzielono na 6 etapów o długości od 35 do 57 km z noclegami w Świnoujściu, Pobierowie, Kołobrzegu, Mielnie, Darłowie i Ustce. Zadaniem uczestników jest przekazanie swoich uwag z wyprawy, które posłużą do  przygotowania rekomendacji dla podmiotów z branży turystycznej, świadczących lub planujących świadczenie usług związanych ze szlakiem rowerowym EuroVelo 13 – Szlak Żelaznej Kurtyny. Rekomendacje będą dotyczyły m.in. potencjalnej oferty wycieczki komercyjnej na wskazanym odcinku pod kątem ceny oferty, atrakcyjności przejazdu, dostępności bazy noclegowej i atrakcji turystycznych wartych zobaczenia ze względu na tematykę związaną z Żelazną Kurtyną.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu ICTr-CE „Innowacyjny, partycypacyjny i zrównoważony model biznesowy szlaku rowerowego Żelaznej Kurtyny” współfinansowanego ze środków programu Interreg Europa Środkowa oraz budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Świnoujście na rowery! Zapisz się na 23. Masę Krytyczną

Opublikowano

w dniu

W sobotę 21 września 2024 r. o godz. 11 z Basenu Północnego po raz 23. wystartuje Masa Krytyczna – Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście i OSiR „Wyspiarz”.

Najważniejsze informacje. Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 23. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści wystartują o godz. 11 spod Bosmanatu/Pubu Tawerna na Basenie Północnym. Meta wyznaczona została w Muszli Koncertowej na promenadzie, a przewidywany czas przejazdu wyniesie około 60 minut. Uczestnicy, którzy jako pierwsi zgłoszą się w miejscu startu, by potwierdzić swoją obecność, otrzymają pamiątkową koszulkę (ich liczba jest ograniczona, będą wydawane do wyczerpania zapasów, dlatego zachęcamy do wczesnego pojawienia się). Zgłaszanie uczestników przewidziane jest w godzinach 9:00 – 10:45.

Jak zapisać się na Masę Krytyczną. Warunkiem udziału w Masie Krytycznej jest zgłoszenie uczestnictwa poprzez formularz zgłoszeniowy, do godz. 23:59 dnia 19 września 2024 roku lub osobista rejestracja w dniu startu w Biurze Masy Krytycznej na Basenie Północnym, najpóźniej 30 minut przed startem. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://www.osir.swinoujscie.pl/masa-krytyczna-21-09-2024-r. Udział w Masie Krytycznej jest bezpłatny.

Kilka spraw organizacyjnych. Wypełniając formularz zgłoszeniowy Uczestnicy zobowiązani są do podpisania oświadczenia o znajomości regulaminu, klauzuli RODO, przystąpienia do ubezpieczenia podczas imprezy. Dzieci poniżej 10 roku życia oraz starsze, nieposiadające karty rowerowej, muszą znajdować się pod nadzorem rodzica / opiekuna. W trakcie przejazdu będziemy rygorystycznie przestrzegać bezpieczeństwa uczestników. Zabrania się wykonywania niebezpiecznych manewrów na rowerze, w tym jazdy na jednym kole, ścigania się lub powodowania jakichkolwiek sytuacji mogących negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Przejazd odbędzie się pod eskortą Policji i Straży Miejskiej i wojska.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

PZU gotowy do pomocy w razie powodzi

Opublikowano

w dniu

Największy polski ubezpieczyciel jest już przygotowany do szybkiej obsługi szkód w przypadku wystąpienia w najbliższych dniach podtopień lub powodzi, zwłaszcza w południowych regionach Polski.

Infolinia gotowa do przyjęcia zwiększonej liczby zgłoszeń
Mobilne Biura PZU we Wrocławiu
Uproszczona ścieżka obsługi szkód
Uruchomiona preobsługa

Według prognoz synoptyków, niż genueński Boris, który już dotarł nad Polskę, w ciągu kilku najbliższych dni przyniesie porywisty wiatr i ulewne deszcze. Silne opady spodziewane są w weekend zwłaszcza na południu, w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Największe zagrożenie powodziowe dotyczy Dolnego Śląska, gdzie spodziewane są gwałtowne deszcze, a rzeki wzbierają dodatkowo zasilane intensywnymi opadami po czeskiej stronie granicy.

fot. Łukasz Sowa www.fb.com/lukaszsowa – Studio Fotografii Poranne Espresso – www.fb.com/poranneespresso

W drodze do Wrocławia są już Mobilne Biura PZU Pomoc, w tym duży autobus, które mogą być rozstawione w każdej chwili, by ułatwić poszkodowanym załatwienie od ręki wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem szkód, oględzinami orazuzyskaniem i wypłatą odszkodowań. Mobilne Biura pełnią też funkcję centrów koordynujących działania dziesiątek naszych mobilnych ekspertów w terenie. Wśród nich są także pracownicy przeszkoleni z obsługi dronów i w nie wyposażeni. Wykorzystanie dronów mocno przyspiesza ocenę rozmiarów szkód i cały proces ich obsługi. PZU jest również gotowy do natychmiastowego uruchomienia uproszczonej procedury – należne wypłaty, wyliczone na podstawie wywiadów z poszkodowanymi i dostarczonych przez nich zdjęć, mogą być jeszcze tego samego dnia przekazane na ich konta.

PZU zwiększył również obsadę telefonicznej infolinii, aby móc sprawnie przyjmować nadzwyczajną liczbę zgłoszeń, a także utworzył szybką ścieżkę do obsługi klientów, u których wystąpią szkody w następstwie obecnej sytuacji pogodowej. Jeśli takie osoby zadzwonią na ogólne numery infolinii PZU 801 102 102 lub 799 699 599, będą od razu przekierowywane do zespołu zajmującego się tymi zdarzeniami.

W tej trudnej sytuacji nie pozostawimy żadnego naszego klienta bez opieki i wsparcia. PZU ma ogromne doświadczenie w obsłudze masowych szkód powstałych w wyniku działania żywiołów atmosferycznych. Mobilizujemy dodatkowe siły w organizacji, by gdy kataklizm już nastąpi, móc jak najszybciej udzielić pomocy naszym klientom i maksymalnie ułatwić im proces dokumentowania, szacowania i zgłaszania szkód oraz wypłaty zaliczek i odszkodowań. Ale zaczynamy działać,jeszcze zanim szkody faktycznie wystąpią, ostrzegając ubezpieczonych u nas i wskazując im dostępne ścieżki postępowania mówi Irmina Nowak, dyrektorka zarządzająca ds. obsługi szkód i świadczeń w PZU.

Dlatego PZU aktywował już preobsługę szkód. Nie czekając na zgłoszenia od poszkodowanych, sam monitoruje wszelkie dostępne informacje i raporty o wystąpieniu gwałtownych zjawisk pogodowych i staramy się skontaktować z klientami PZU w danej lokalizacji, by dowiedzieć się, czy nie potrzebują pomocy. Wtrakcie rozmowy konsultanci sprawdzają informację o zakresie ewentualnych uszkodzeń, rejestrują szkody, a w razie potrzeby, w ramach usługi assistance, proponują organizację lokalu zastępczego. Już dziś klienci, którzy ubezpieczyli w PZU dom lub mieszkanie na terenach objętych alertami pogodowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, otrzymają też od SMS-owe powiadomienia o zagrożeniu wraz z prośbą o kontakt, gdyby potrzebowali pomocy. Warto dodać, że PZU był pierwszym zakładem ubezpieczeniowym w Europie, który wdrożył na szeroką skalę taki proaktywny model kontaktu z poszkodowanymi klientami.

Co zrobić, gdy zostaniesz poszkodowany w wyniku spodziewanych ulew i podtopień?

W miarę możliwości zabezpiecz swoje mienie przed dalszym zniszczeniem.
Zrób zdjęcia uszkodzeń i spisz je (uprzątnięte rzeczy złóż w jednym miejscu, a jeśli musisz je wyrzucić, wcześniej je sfotografuj).
Zgłoś szkodę w aplikacji mojePZU, na stronie www.pzu.pl, na infolinii 801 102102 lub 799 699 599 (wybierz cyfrę 2, by przejść od razu na ścieżkę przeznaczoną specjalnie do obsługi takich szkód) albo u Mobilnego Eksperta PZU lub w Mobilnym Biurze PZU Pomoc na miejscu.
Jeśli masz już zdjęcia uszkodzeń, możesz sprzątnąć uszkodzone mienie.
W każdym przypadku skontaktujemy się z tobą i przekażemy informacje o dalszych działaniach.

Źródło informacji: PZU

Czytaj dalej
Reklama „sofa"
Reklama „fundacjanormalnie"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524