sobota , 18 Listopad 2017
Strona główna / Lokalne / Ukraińskie miasta chcą brać przykład m.in. ze Świnoujścia
Foto: Wojciech Basałygo

Ukraińskie miasta chcą brać przykład m.in. ze Świnoujścia

Podczas najbliższej konferencji Baltic Business Forum – 21 września, samorządowcy będą rozmawiać o polskich, ukraińskich i szwedzkich doświadczeniach w budowaniu demokracji i zrównoważonym rozwoju. Specjalnie na tę okazję przybędą merowie miast z Ukrainy.

W 2014 roku rozpoczęto  szeroko zakrojoną reformę samorządu terytorialnego na Ukrainie, delegując do samorządów znaczne kompetencje i środki, wcześniej rozdzielane centralnie.

Nie wszystkie polskie doświadczenia można  przenieść do ukraińskich miast. Jednak wiele z nich – zwłaszcza w dziedzinie IT, modeli zarządzania miastami , zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych w gospodarce miejskiej,  dostawy mediów komunalnych , wdrażania rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, efektywności energetycznej, gospodarki w obiegu zamkniętym- może być sprawdzonym już przykładem dla organów  władzy lokalnej na Ukrainie.

Wśród zaproszonych gości są: Robert Biedroń – Prezydent Słupska, Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Tadeusz Krzakowski – Prezydent Legnicy

 

Zobacz też

[ZDJĘCIA i FILM] Tragiczny wypadek na drodze dojazdowej do Świnoujścia

Jedna osoba nie żyje, a dwie są ciężko ranne w wyniku zdarzenia drogowego do jakiego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.