niedziela , 22 Kwiecień 2018
Strona główna / Lokalne / Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, aby komary przystąpiły do ataku. Już dokuczają działkowcom i spacerowiczom.

Miasto wybrało firmę mającą zająć się odkomarzaniem. To ta sama co w ubiegłym roku – PESTOKIL z Brzegu. Zgłosiła się jako jedyna. W ubiegłym roku, pomimo znacznych środków, przegrała walkę z komarami. Magistrat nałożył na firmę karę umowną.

Od soboty, nasi Czytelnicy alarmują o pojawiających się pierwszych komarach w dzielnicy nadmorskiej, Parku Zdrojowym, w prawobrzeżnych dzielnicach miasta: Przytorze, Warszowie, Łunowie i Karsiborze.

Dorosłe komary żyją około 2 miesięcy. Pojawiają się od kwietnia aż do września. W czasie lata mogą wylęgać się bez przerwy. Jest ich tym więcej – im więcej wypiją krwi. Samice po opiciu się krwi, składają jaja do wody. Z nich wylegają się larwy Po 2-3 tygodniach z poczwarki pojawia się dorosły komar.

Najskuteczniejsza walka z komarami, polega na likwidacji ich stadium wodnego. Do tego celu używa się preparatu biologicznego (larwicydu), który działa wyłącznie na larwy komarów, niszcząc je. Metoda ta jest obojętna dla środowiska naturalnego a jej zastosowanie gwarantuje efektywne zwalczanie larw komarów, a tym samym uniemożliwia przekształcenie ich w dojrzałe osobniki. Niestety, nie wszystkie gatunki komarów występujące o tej porze roku, rozmnażają się na terenie naszego miasta lub terenach stanowiących własność gminy.

 

 

Zobacz również

VIII Rajd Rowerowy Dookoła Zalewu Szczecińskiego [ZDJĘCIA]

Trwa ósma edycja Rowerowego Rajdu Dookoła Zalewu Szczecińskiego. Bierze w niej udział 350 rowerzystów, największa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.