Strona główna / Lokalne / Udany początek rozgrywek AP Baltica

Udany początek rozgrywek AP Baltica

W sobotni poranek (07.04) AP Baltica rozpoczęła mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach  ZZPN rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Pierwszy turniej rozegrano na boisku syntetycznym OSiR przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu, gdzie Orliki (2007-2008) jako gospodarz gościły drużyny:  Vinetę Wolin, Falę Międzyzdroje, Flotę Świnoujście oraz Jantar Dziwnów.

Nasza drużyna grała bardzo ofensywny i widowiskowy futbol, o czym świadczy największa ilość zdobytych goli i prowadzenie w tabeli. Jednak nie wyniki, a głównie sposób gry naszych młodych adeptów mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kacper Jasiecki 7, Oliwia Wolanin 4, Beniamin Wawrzonkiewicz 2, Kacper Szmaja, Szymon Olszar.

W tym dniu również nasi najmłodsi adepci Skrzaty (2011/12) na wyjeździe  kolejny raz pokazali jak pięknie można bawić się piłką, budując piłkarskie emocje. Finezyjne akcje, piękne bramki, wspaniała atmosfera, to obraz turnieju w Gryficach.  Drużyny w naszej grupie: Gryf Kamień Pomorski, Football Academy Gryfice, Sparta Gryfice i oczywiście AP Baltica J.

W niedzielę (08.04) AP Baltica była gospodarzem turnieju ligowego w kategorii wiekowej Żak (2009/10). Rozgrywki odbyły się na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR, przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Akademia Baltica zgłosiła 3 zespoły goszcząc: AP Gryf Kamień Pomorski, Iskrę Golczewo, Falę Międzyzdroje. Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie. Turniej z dorobkiem 4 zwycięstw i jednym remisem wygrał zespół AP Baltica III.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna AP Baltica I, natomiast 3 miejsce ex aequo z Gryfem Kamień Pomorski przypadło AP Baltica II, złożonej całkowicie z młodszego rocznika 2010. Wielka brawa dla wszystkich zawodników.

Najtrudniejsze wyzwania czekały tego dnia nasze najstarsze drużyny.   Młodziki AP Baltica  złożeni w większości z zawodników urodzonych w latach 2006/07 zmierzyli  się z liderem rozgrywek, drużyną  Wybrzeże Rewalskie Rewal (2005/06). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu gości 6:0.

Po południu zaś nasi Trampkarze rozegrali wyjazdowy mecz w Koszalinie w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy z tamtejszą Gwardią. Pomimo braku wielu podstawowych graczy w naszym zespole, długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Stworzyliśmy też kilka wyśmienitych sytuacji do strzelenia gola. Niestety, swoje sytuacje wykorzystał przeciwnik i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0. „Zwycięstwa cieszą, porażki uczą” są najlepszą puentą przegranych spotkań i tego się trzymajmy J.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych podopiecznych.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców (Żaków, Orlików) za gościnność i przygotowanie pysznego bufetu podczas turniejów oraz kibicowanie.

 

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

2 komentarze

  1. rodzic obserwator

    FLOTA chyba pokonała Balticę różnią 2 bramek – jak zawsze liczy się zabawa dzieci (tylko trenerzy jak i Zarząd baltici podchodzą do tego zupełnie inaczej – tylko liczy się dla nich pokazanie wyższości we wszystkim akademii nad miejscową FLOTA. Ale to FLOTA pokazała klasę i ducha walki !!! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla DZIECI.

  2. Było jak zawsze super Brawa dla dzieci ⚽⚽⚽⚽⚽⚽

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.