Strona główna / Lokalne / Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, aby komary przystąpiły do ataku. Już dokuczają działkowcom i spacerowiczom.

Miasto wybrało firmę mającą zająć się odkomarzaniem. To ta sama co w ubiegłym roku – PESTOKIL z Brzegu. Zgłosiła się jako jedyna. W ubiegłym roku, pomimo znacznych środków, przegrała walkę z komarami. Magistrat nałożył na firmę karę umowną.

Od soboty, nasi Czytelnicy alarmują o pojawiających się pierwszych komarach w dzielnicy nadmorskiej, Parku Zdrojowym, w prawobrzeżnych dzielnicach miasta: Przytorze, Warszowie, Łunowie i Karsiborze.

Dorosłe komary żyją około 2 miesięcy. Pojawiają się od kwietnia aż do września. W czasie lata mogą wylęgać się bez przerwy. Jest ich tym więcej – im więcej wypiją krwi. Samice po opiciu się krwi, składają jaja do wody. Z nich wylegają się larwy Po 2-3 tygodniach z poczwarki pojawia się dorosły komar.

Najskuteczniejsza walka z komarami, polega na likwidacji ich stadium wodnego. Do tego celu używa się preparatu biologicznego (larwicydu), który działa wyłącznie na larwy komarów, niszcząc je. Metoda ta jest obojętna dla środowiska naturalnego a jej zastosowanie gwarantuje efektywne zwalczanie larw komarów, a tym samym uniemożliwia przekształcenie ich w dojrzałe osobniki. Niestety, nie wszystkie gatunki komarów występujące o tej porze roku, rozmnażają się na terenie naszego miasta lub terenach stanowiących własność gminy.

 

 

Zobacz również

Pod okiem policjantów zdali egzamin na kartę rowerową

Uczniowie świnoujskich szkół pod okiem stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przystąpili do …

Jeden komentarz

  1. Komary były, są i będą, a teraz jak takie ocieplenie to nie ma się co dziwić. Jeszcze jak mnie ugryzą to tam pal licho, ale najgorzej u moich dzieci, jak są zawsze pogryzione, bo komary zawsze na nie leca. Nie potrafię temu zaradzić, ale przynajmniej zawsze mam pod ręką plastry Xarasan, które koją ból i świąd az 8 godzin i co najważniejsze sa w pełni naturalne, no i mają nadrukowane słodkie zwierzątka, dzieci je uwielbiają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.