Strona główna / Lokalne / Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Komary nadlatują. Będą nam dokuczać aż do września?

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, aby komary przystąpiły do ataku. Już dokuczają działkowcom i spacerowiczom.

Miasto wybrało firmę mającą zająć się odkomarzaniem. To ta sama co w ubiegłym roku – PESTOKIL z Brzegu. Zgłosiła się jako jedyna. W ubiegłym roku, pomimo znacznych środków, przegrała walkę z komarami. Magistrat nałożył na firmę karę umowną.

Od soboty, nasi Czytelnicy alarmują o pojawiających się pierwszych komarach w dzielnicy nadmorskiej, Parku Zdrojowym, w prawobrzeżnych dzielnicach miasta: Przytorze, Warszowie, Łunowie i Karsiborze.

Dorosłe komary żyją około 2 miesięcy. Pojawiają się od kwietnia aż do września. W czasie lata mogą wylęgać się bez przerwy. Jest ich tym więcej – im więcej wypiją krwi. Samice po opiciu się krwi, składają jaja do wody. Z nich wylegają się larwy Po 2-3 tygodniach z poczwarki pojawia się dorosły komar.

Najskuteczniejsza walka z komarami, polega na likwidacji ich stadium wodnego. Do tego celu używa się preparatu biologicznego (larwicydu), który działa wyłącznie na larwy komarów, niszcząc je. Metoda ta jest obojętna dla środowiska naturalnego a jej zastosowanie gwarantuje efektywne zwalczanie larw komarów, a tym samym uniemożliwia przekształcenie ich w dojrzałe osobniki. Niestety, nie wszystkie gatunki komarów występujące o tej porze roku, rozmnażają się na terenie naszego miasta lub terenach stanowiących własność gminy.

 

 

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Jeden komentarz

  1. Komary były, są i będą, a teraz jak takie ocieplenie to nie ma się co dziwić. Jeszcze jak mnie ugryzą to tam pal licho, ale najgorzej u moich dzieci, jak są zawsze pogryzione, bo komary zawsze na nie leca. Nie potrafię temu zaradzić, ale przynajmniej zawsze mam pod ręką plastry Xarasan, które koją ból i świąd az 8 godzin i co najważniejsze sa w pełni naturalne, no i mają nadrukowane słodkie zwierzątka, dzieci je uwielbiają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.