Strona główna / Lokalne / Bezpieczna plaża z WOPR i Polskim LNG

Bezpieczna plaża z WOPR i Polskim LNG

Już w najbliższy weekend 1 i 2 sierpnia 2015 r., na świnoujskiej plaży w dzielnicy Warszów, odbędzie się pierwszy w tym roku – na prawobrzeżnej części Świnoujścia – weekend z Polskim LNG oraz WOPR. Zapraszamy wszystkich na emocjonujące pokazy ratownictwa i zajęcia edukacyjne!

Strategiczna współpraca Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i spółki Polskie LNG, budującej na prawobrzeżu Świnoujścia terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, realizowana jest pod nazwą „Bezpieczna plaza”. Jest to jeden z modułów szerszego programu „Bezpieczne miasto”, w ramach którego spółka dąży do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Świnoujściu.

– Spółka trzeci rok z rzędu zaangażowała się finansowo w poprawę bezpieczeństwa i propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W ramach projektu ratownicy dotrą z działaniami edukacyjnymi do setek tysięcy plażowiczów – zapowiada Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.

art-ratwnicyW najbliższą sobotę (1 sierpnia, godz. 9), a także w niedzielę (2 sierpnia, godz. 9) rozpocznie swoją działalność plażowa Szkoła Pierwszej Pomocy. Całe rodziny wypoczywające na świnoujskich plażach będą mogły zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy osobie tonącej i posługiwania się podręcznym sprzętem ratunkowym. W najbliższy weekend, o godz. 12, odbywać się będą pokazy ratownictwa wodnego realizowane przez członków grupy interwencyjnej WOPR ze Świnoujścia.

– To będzie bardzo emocjonujący i angażujący program – zapewnia Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor WOPR województwa zachodniopomorskiego. – Uczestnicy, obserwujący pokaz umiejętności i mozliwości naszych ratowników, na własne oczy przekonają się do czego prowadzi brak odpowiedzialności i wyobraźni w wodzie. W programie m.in. asekuracja tonącego, pokazy uzycia defibrylatora i resuscytacji krązeniowo-oddechowej. Ponadto pokaz wykorzystania sprzętu motorowego, w tym łodzi oraz skutera z platformą ratowniczą. Na zakończenie pokazów i Szkoły Pierwszej Pomocy wręczymy drobne upominki.

Więcej informacji o projekcie na portalu edukacyjnym spółki: www.lng.edu.pl

W ramach „Bezpiecznej plazy”, jak co roku, ratownicy będą rozdawać dzieciom specjalne opaski bezpieczeństwa. Taka dziecięca wizytówka zawiera numer telefonu rodzica, który napisany niezmywalnym tuszem, pozwala na szybki kontakt z opiekunami.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.