Strona główna / Lokalne / Weź udział w zawodach! Wygraj rejs promem do Skandynawii!

Weź udział w zawodach! Wygraj rejs promem do Skandynawii!

Nie lada gratka szykuje się 22 sierpnia (sobota) na wyspie Karsibór w Świnoujściu! Wyspa tego dnia będzie obchodzić 135-lecie swojego istnienia. Wyścigi kajakowe, bieg, festyn rodzinny, pokazy sprzętu służb mundurowych – to tylko część z atrakcji jakie zaplanowano na ten dzień. – Chętni na start! Każdy kto chce może zgłaszać się do udziału w imprezach sportowych. Najbardziej liczymy na drużyny kajakowe i miłośników biegania – zachęca Stowarzyszenie Karsibór, organizator imprez sportowych. Dla zwycięzców będą nagrody od wyjątkowych sponsorów.

Zanim Karsibór został wyspą Karsibór, był częścią wyspy Uznam. W 1874 roku rozpoczęło się budowlane przedsięwzięcie, którego realizacja przyniosła ówczesnej wsi zmiany o wymiarze historycznym. Kanał Piastowski rozdzielił Karsibór od Uznamu na zawsze. Wieś zamieniła się w urokliwą wyspę, na której życie zdaje się płynąć nieco wolniej niż w pozostałych dzielnicach miasta. Mieszkańcy z okazji jubileuszu przygotowują niespodziankę.

– Udało się nam zdobyć pieniądze na organizację imprezy. Dzięki Funduszowi Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG odbędą się imprezy sportowe dla wszystkich świnoujścian, zarówno tych z lewo- jak i prawobrzeża. Zapraszamy również turystów. Polskie LNG to nie jedyna wielka firma, która ochoczo włączyła się do pomocy. Lista jest długa, a wśród nich Unity Line, Polferries, Lasy Pańtwowe – Nadleśnictwo Międzyzdroje, Filharmonia Szczecińska, Warta, Hotel Cesarskie Ogrody, Czarter Jachtów Motorowych TAMER.. Bardzo pomaga nam Marina Karsibór i Rybaczówka – mówi Piotr Nowicki, organizator.

Z okazji jubileuszu przygotowano zawody kajakowe: Wyścigi rodzinne na dwóch dystansach: 800 metrów i 3,5km.Wśród drużyn mile widziane będą oryginalne przebrania i wyszukane nazwy drużyn. Najfajniejsze zostaną nagrodzone.

– Każdy zawodnik zostanie wyposażony w odpowiedni sprzęt. O bezpieczeństwo zawodników na wodzie zadba policja, straż graniczna i ratownicy WOPR, a wsparcie techniczne i merytoryczne zawodów zapewni nasz świnoujski OSiR. Bezpieczeństwo to priorytet – zapewnia organizator. Ze względu na ograniczenia sprzętowe zachęcamy do zgłoszeń mailowych na pocztę Stowarzyszenia.

Po południu przygotowano coś dla biegaczy. Miłośnicy joggingu ruszą, aby wziąć udział w ponad 8 kilometrowym biegu współorganizowanym przez Klub Biegacza Jogging. Zwycięzca i zwyciężczyni odbierze z rąk Prezydenta Miasta wyjątkowy puchar – dodaje Piotr Nowicki.

Dla uprzyjemnienia czasu oczekujących na zawody oraz ich rodzin, na placu Karczmy Rybaczówka przygotujemy piknik z darmowym poczęstunkiem dla uczestników zawodów i wieloma atrakcjami (szczegóły w programie).

– Dzięki sponsorom nagrody w naszych konkursach będą bardzo zachęcające. Wśród nich: rejsy promem do Skandynawii z pełnym pakietem, voucher do SPA, a nawet chartery jachtu ze sternikiem i rejsy po delcie Świny – wymienia przedstawiciel Stowarzyszenia – lista nagród może się zwiększyć – zaznacza.

Po zawodach sportowych rozpocznie się druga część imprez przygotowanych przez Miejski Dom Kultury. Miłośnicy fotografii będą mogli zobaczyć niezwykłą wystawę fotograficzną pt. „Moja Ojczyzna – Wyspa”. Wyjątkową, bo zdjęcia na niej prezentowane będą pochodzić z telefonów komórkowych.

Historyk Józef Pluciński przybliży ciekawe losy wyspy Karsibór. Swoją opowieść ubarwi czarno-białymi slajdami.

Nie zabraknie także imprez dla dzieci, a także występów artystycznych. Podczas festynu na placu MDK wśród zespołów zaśpiewają „Senioritki”, zespół „Keja”, a także Andrzej Warzecha, a na koniec jubileuszowej zabawy zagra zespół „Electric Roosters”

Organizatorzy Stowarzyszenie Karsibór i Miejski Dom Kultury zapraszają!

Bieg na dystansie 8.3km

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

amrozek53@wp.pl

Wyścig drużynowy w kajakach w dwuosobowych.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

skarsibor@gmail.com

Więcej szczegółów: www.skarsibor.wix.com/stowarzyszenie

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.