środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Koniec stania w kolejkach na prom
Skuter daje możliwość szybkiego przemieszczania się miedzy wyspą Wolin i Uznam - mówi Sławomir Putresza. Foto: Wojciech Basałygo

Koniec stania w kolejkach na prom

W Świnoujściu można już wypożyczyć skuter! To pierwsza w mieście wypożyczalnia ulubionego środka transportu Włochów. Jeśli jednoślady zyskają na popularności, w przyszłym roku pojawi się ich więcej. Największym atutem skutera jest brak konieczności stania w kolejkach na prom. – Można swobodnie przemieszczać się między Uznamem a Wolinem – zachwala Sławomir Putresza.

Worek skuterowych pomysłów

Wypożyczalnia skuterów powstała przede wszystkim z myślą o turystach. Tych, którzy przyjechali pociągiem, albo zrobili sobie wakacje od samochodu. Podczas wypożyczania jednośladu można otrzymać kilka ciekawych planów tras z obowiązkowymi punktami na mapie skuterowego podróżnika. Wśród nich latarnia morska, Fort Gerharda i Podziemne Miasto. Jednak pomysłów na zwiedzanie Świnoujścia i okolic jest znacznie więcej.

Zasięg skutera jest aż 4-krotnie większy niż roweru. Bez problemu można zaplanować sobie jednodniową wyprawę i dojechać do Dziwnowa, a nawet Niechorza. Po niemieckiej stronie wyspy Uznam jest także sporo atrakcji – muzeum w Penemunde, radziecka łódź podwodna, a z portu jachtowego można podziwiać panoramę na Zatokę Greiswaldzką – wymienia Sławomir Putresza.

art-slawek2Skuter można wypożyczać na godziny lub cały dzień. Jeśli zabraknie nam czasu na wszystkie atrakcje turystyczne, można zarezerwować skuter na kolejny dzień i dokończyć poznawanie Świnoujścia wraz z jego okolicami. Dostaniemy wówczas 20 złotych rabatu.

We dwoje

Pierwsza doba wypożyczenia skutera kosztuje 98 złotych. Na jednośladzie mogą podróżować dwie osoby. Przy wypożyczeniu otrzymujemy zatankowany pojazd oraz kask/i. Jeśli chcemy zabrać kogoś na romantyczną kolację do Heringsdorfu, czy skracając sobie drogę, przeprowadzając skuter przez ścieżkę i mostek graniczny jechać do Kamminke, możemy to bez problemu zrobić.

– Nasze skutery są ubezpieczone, mają polisy OC i NW. Dbamy jednak o bezpieczeństwo naszych klientów i dlatego wszyscy wyposażani są w bardzo dobrej jakości kaski oraz mapy. Chociaż kierowanie skuterem jest proste, trzeba mieć kartę motorowerową lub prawo jazdy – podkreśla Sławomir Putresza.

Pomogła Unia Europejska

Dzięki skuterom możliwe jest zwiedzanie i poznanie piękna naszego regionu. Świnoujście to nie tylko plaża i promenada, ale także sporo innych atrakcji turystycznych. Także tych w prawobrzeżnej części miasta, do których dostęp do tej pory był utrudniony ze względu na kolejki promowe. Receptę na uciążliwą przeprawę znalazł Sławomir Putresza, który postanowił założyć firmę i wypożyczać skutery. Pomogła Unia Europejska, która dofinansowała biznes świnoujścianina.

– Nasze skutery mogą służyć także mieszkańcom. Gdy potrzebujemy się szybko przemieścić, a akurat zostawiliśmy samochód w warsztacie, albo daliśmy naszej drugiej połówce. Alternatywą jest teraz skuter – mówi Sławomir Putresza.

Informacje praktyczne:

Wypożyczalnia mieści się przy ul. Leśmiana. Koszt wypożyczenia skutera na cały dzień wynosi 89 zł. Druga doba jest tańsza o 20 zł. Przy wypożyczeniu obowiązuje kaucja w wysokości 200 zł. Pojazd należy zwrócić zatankowany i czysty. Rezerwacja telefoniczna: 888 76 75 74.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.