Strona główna / Lokalne / Na ul. Karsiborskiej dachował opel

Na ul. Karsiborskiej dachował opel

W sobotę około godziny 22 doszło do wypadku na ulicy Karsiborskiej w Świnoujściu. Samochód osobowy dachował, a jego kierowca z obrażeniami trafił do szpitala – to skutek działania pieszego, który o zmroku prowadził środkiem jezdni nieoświetlony rower. 68-letni sprawca był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie na niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

art-opel21 sierpnia około godziny 22 odebrano zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze prowadzącej do przeprawy karsiborskiej. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej i policję.

– Ubrany w ciemną odzież i nie posiadający żadnych elementów odblaskowych mężczyzna prowadził nieoświetlony rower środkiem jezdni. Kiedy jadący oplem wyjechał zza zakrętu i w odległości zaledwie kilku metrów zauważył na drodze człowieka, nie chcąc na niego najechać wykonał gwałtowny skręt na pobocze, w wyniku czego samochód kilkukrotnie koziołkował, po czym upadł na dach. Pokrzywdzonego z obrażeniami zabrano do szpitala – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Po przewiezieniu rowerzysty na komendę, przebadano go na zawartość alkoholu. 68-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Został zatrzymany i następne godziny spędził w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wnioskując podczas przesłuchania o grzywnę w kwocie 500 zł.

 

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.