Strona główna / Kultura / Rozpoczął się Grechuta Festival Świnoujście 2015!
Festiwal jest znakiem pamięci Marka Grechuty - opowiadała Danuta, żona piosenkarza. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Rozpoczął się Grechuta Festival Świnoujście 2015!

Pierwszą letnią edycję Grechuta Festival w Świnoujściu rozpoczęła konferencja prasowa zorganizowana w samo południe w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 Andrzeja Pawełczyka.

Z dziennikarzami rozmawiali: Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,Paweł Sujka – zastępca Prezydenta Świnoujścia, Danuta Grechuta – opiekun artystyczny Festiwalu, Ryszard Kowalski – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu i jednocześnie Dyrektor Festiwalu oraz Jakub Baran – Wiceprezes Fundacji „Korowód” im. Marka Grechuty, reżyser widowiska finałowego „Świat w obłokach”.

– Świnoujski Amfiteatr to magiczne miejsce. Kiedy rok temu nadawaliśmy mu imię Marka Grechuty, to już wtedy wiedziałem, że będą tu działy się rzeczy niezwykłe. Aby zbudować magię tego miejsca, by stworzyć wyjątkową markę, potrzebne są wielkie i ważne wydarzenia. I tym przypadku, to się już udało! Świnoujście i Pomorze Zachodnie potrzebują takich marek, to bezcenne. – mówił Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

– Dostaliśmy tu niezwykłe wsparcie od organizatorów oraz od władz miasta i regionu. Z radością też obserwuję, jak wielkie nadzieje z tym wydarzeniem Państwo wiążą… – opowiadała Danuta Grechuta.

Spotkanie autorskie z Danutą Grechutą odbędzie się w poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 przy ulicy Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. Wstęp wolny!

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i Paweł Sujka - zastępca prezydenta miasta. Foto: Wojciech Basałygo
Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i Paweł Sujka – zastępca prezydenta miasta. Foto: Wojciech Basałygo

Na recital Katarzyny Groniec „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” zapraszamy w poniedziałek 3 sierpnia 2015 roku do Sali Teatralnej MDK w Świnoujściu o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20 złotych można nabyć w kilku punktach sprzedaży – zobacz listę. Po koncercie – około godziny 21:30 – zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Groniec. Wstęp na to spotkanie jest wolny.

Tego samego dnia (poniedziałek, 3 sierpnia 2015) o godzinie 21:00 w Muszli Koncertowejstartuje Kino na leżakach oraz projekcja filmu „Gdziekolwiek będę…”  Piotra Poraja-Poleskiego poświęconego Markowi Grechucie. Wieczór zakończy pokaz filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Wstęp wolny!

Zobacz również

W Świnoujściu funkcjonują już obie przeprawy promowe

O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.