poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wykolejone wagony. Gigantyczne straty
11 pustych cystern wypadło na łuku szlaku kolejowego. Wykolejone cysterny zablokowały tory na trasie ze Świnoujścia do Szczecina. Foto: Paweł Ukraiński

Wykolejone wagony. Gigantyczne straty

Kolej i prywatne firmy kolejowe liczą straty spowodowane wykolejonymi cysternami pod Warnowem. Od niedzieli zablokowana jest główna trasa nie tylko wożąca turystów nad morze, ale także jedyne połączenie kolejowe z portem w Świnoujściu. Wstrzymany jest transport ładunków. Każdy dzień bez pociągów to olbrzymie straty.

Według PKP PLK naprawa linii kolejowej może potrwać nawet cztery dni. Wstępne informacje mówią, że w czwartek ruch pociągów ma zostać przywrócony.

Do wykolejenia kilkunastu wagonów-cystern doszło w niedzielę w okolicach Warnowa na wyspie Wolin, na trasie Szczecin-Świnoujście, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.  Na szczęście cysterny jechały puste i nie doszło do wycieku. Nie ma zagrożenia ani dla mieszkańców, ani środowiska.

Ruch pociągów na odcinku Świnoujście-Warnowo został wstrzymany. Transport pasażerów odbywa się poprzez komunikację zastępczą. Autobusy regularnie odjeżdżają ze Świnoujścia i Międzyzdrojów i zatrzymują się na stacji w Warnowie, skąd pasażerowie przesiadają się do pociągów.

Służby kolejowe rozpoczną w poniedziałek przygotowanie terenu do pracy dźwigu, który podniesie przewrócone wagony-cysterny.

Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.