sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Konkurs na obiekty sportowe przy świnoujskim CEZiT
Przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej z Gdyńską ma powstać kompleks sportowy z basenem. Foto: BIK, UM Świnoujście

Konkurs na obiekty sportowe przy świnoujskim CEZiT

Miasto ogłosiło konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną budowy kompleksu obiektów sportowych przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej, a także rozbudowy budynku szkoły.

– Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 31 sierpnia 2015 roku. Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne po 15 tys. złotych za pierwsze miejsce oraz 10 i 5 tys. złotych za drugie i trzecie – informuje Robert Karelus rzecznik Prezydenta miasta.

Rozbudowa szkoły o obiekty sportowe jest zgodna ze Strategią Rozwoju Miasta na lata 2014 – 2020, którą przyjęła Rada Miasta Świnoujście. Chodzi o budowę sali gimnastycznej, basenu pływackiego, boiska wielofunkcyjnego, a w przypadku samej o szkoły o pomieszczenia z przeznaczeniem na pracownie zawodowe.

Zgodnie z regulaminem konkursu sala sportowa ma być przystosowana nie tylko do przeprowadzania treningów, ale również meczy koszykówki, siatkówki, tenisa i badmintona. Natomiast 6-torowy basen pływacki o wymiarach maksymalnie 16×25 metrów przeznaczony będzie przede wszystkim na zajęcia szkolne z wychowania fizycznego. Poza lekcjami natomiast obiekt, w którym przewidziano również strefę rekreacyjną z brodzikiem dla małych dzieci, będzie ogólnodostępny dla użytkowników indywidualnych.

Wszystko ma powstać na terenie tuż przy CEZiT, otoczonym ulicami Grodzką, Gdyńską oraz Szkolną i kosztować 20 mln złotych netto.

Autorzy wniosków, które będą spełniały warunki udziału w konkursie, zostaną zaproszeni do składania prac konkursowych. Złożone projekty będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, którą zaplanowano w grudniu, po rozstrzygnięciu konkursu. Podobna miała miejsce przy okazji modernizacji Parku Chopina.

– Jest to kolejna inwestycja Miasta w przyszkolne obiekty sportowe, z których może korzystać również młodzież po zajęciach lekcyjnych – mówi Robert Karelus – W ostatnim czasie powstały boiska i place zabaw przy SP Nr 1, ZSP Nr 4,SP Nr 6, LO im. Mieszka I. Rozpoczęła się również inwestycja budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ulicy Białoruskiej.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.