środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Skuter wodny zepsuł się na morzu. Pomogli policjanci

Skuter wodny zepsuł się na morzu. Pomogli policjanci

Każdego dnia policjanci z posterunku wodnego kontrolują kąpieliska, tory wodne, sprawdzają trzeźwość na wodzie i ratują z opresji nieroztropnych turystów. Podczas minionego weekendu policjanci ze Świnoujścia prowadzili wzmożone działania wspólnie z ratownikiem z WOPR.

Podczas codziennych służb patrolują akweny wodne, kontrolują kąpieliska strzeżone, niestrzeżone oraz miejsca biwakowania, kontrolują jednostki pływające, podejmują interwencje na wodach, jak również prowadzą działalność profilaktyczną związaną z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

– W minionym tygodniu w wyniku kontroli mundurowi ujawnili 11 osób spożywających alkohol w miejscu, którym uświadamiali zagrożenia związane z kąpielami wodnymi pod wpływem alkoholu – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

art-pol2
Foto: Policja Świnoujście

Policjanci sprawdzili także trzeźwość u pływającego na skuterze 39-latka. Okazało się, że jest na „podwójnym gazie”. Z kolei w niedzielne południe uratowali z opresji 31-latka, który wypłynął 6 kilometrów w głąb morza i zepsuł mu się skuter.

– Policjanci i ratownik udzielili zmarzniętemu i wystraszonemu mężczyźnie natychmiastowej pomocy, biorąc na pokład i wraz ze sprzętem transportując na brzeg – informuje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u kontrolują kąpieliska strzeżone oraz tzw. dzikie kąpieliska, gdzie może dochodzić do łamania przepisów o zakazie kąpieli.

Dzieci i młodzież ostrzegane są przed zagrożeniami związanymi z lekkomyślnym wypoczynkiem nad wodą. Najmłodszym rozdaje się opaski bezpieczeństwa na rękę, które mogą okazać się przydatne w przypadku zagubienia dziecka.

Działania pod nazwą „Bezpieczne wakacje nad wodą” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu będą prowadzić do końca trwania sezonu letniego. Mundurowi przypominają, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. Skuter fajna sprawa pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.