środa , 5 października 2022
Strona główna / Hobby / Spotkanie z Supernianią. Warsztaty dla rodziców

Spotkanie z Supernianią. Warsztaty dla rodziców

Dlaczego dziecko kopie mamę, jest smutne, nie chce dać na pożegnanie buziaka, albo tupie nogami – na te i wiele innych pytań rodziców odpowiadała psycholog Dorota Zawadzka. We wtorek spotkała się w Hotelu Trzy Wyspy. Wzięła udział w wakacyjnej akcji „Przytulmy lato”. Wstęp na spotkanie był bezpłatny.

art-zw2Sala konferencyjna na ostatnim piętrze Hotelu Trzy Wyspy wypełniła się rodzicami szukającymi odpowiedzi na nurtujące pytania w dziedzinie wychowania dzieci. Psycholog Dorota Zawadzka prowadziła warsztaty dotyczące bezpieczeństwa, rodzinnej zabawy i dobrego wychowania. Psycholog każdy problem związany z wychowaniem rozkładała na czynniki pierwsze. Podpowiadała rodzicom jak szybko można je rozwiązać.

– Dziecko ciągle słyszy od dorosłych: przestań, zostaw, nie dotykaj, nie wolno! Ten świat dla dziecka wydaje się potworny. Gdy tylko się odwrócimy to ono znowu będzie to robić, bo to jest fascynujące. Więc namawiam was, żebyście robili z dziećmi wspólne doświadczenia, na przykład co się stanie jak pomaluje się flamastrem niezmywalnym

art-dorWychowanie dziecka wcale nie jest proste. Wymaga od rodziców zaangażowania i wiele cierpliwości. Niekiedy uczy nas samych bycia lepszymi ludźmi. Psycholog tłumaczyła rodzicom, że ich dzieci powielają zachowania dorosłych. Jeżeli na pytanie „dlaczego”, odpowiada: „bo nie!”, to prawdopodobnie dlatego, że sami nie używaliśmy argumentów do rozmowy z dziećmi.

– Traktujmy nasze dzieci jak małych ludzi. Tak samo ich szanujmy, pytajmy o to czy mają ochotę coś zrobić, podać rękę, powiedzieć swoje imię – tłumaczyła rodzicom Dorota Zawadzka. – Traktujmy ich tak jak sami byśmy chcieli być traktowani – to najlepszy sposób na wychowanie.

Dorota Zawadzka

Jest pedagogiem i psychologiem rozwojowym, społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Przedstawiciel RP przy PEGI Council. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce dla rodziców i nauczycieli.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.