Strona główna / Lokalne / Młody pirat omal nie zabił dwóch rowerzystek
Kierowca zatrzymał się po przejechaniu kilkunastu metrów. Foto: Wojciech Basałygo

Młody pirat omal nie zabił dwóch rowerzystek

Jedna osoba została ranna po zderzeniu z samochodem osobowym. Według świadków, młody kierowca jechał jechał bardzo szybko. Gdyby zdjął nogę z gazu, widziałby dwie rowerzystki jadące po przejeździe dla rowerów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 23 na ulicy Grunwaldzkiej. Dwie koleżanki wybrały się na przejażdżkę rowerową. Gdy przejeżdżały przez przejazd rowerowy, jedną z nich potrącił samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowana i jej rower upadli kilka metrów dalej. Kierowca zatrzymał się po przejechaniu kilkunastu metrów. Moment wypadku widzieli świadkowie.

– Jechał jak wariat. Nawet nas pewnie nie widział, chociaż obie miałyśmy oświetlone rowery i odblaski na kołach. Omal nas nie pozabijał. Koleżankę zabrało pogotowie ratunkowe. Z jej nogą nie było dobrze. Rower jest cały pokiereszowany – mówi koleżanka poszkodowanej w wypadku.

Rower na którym jechała kobieta upadł kilka metrów dalej. Foto: Wojciech Basałygo
Rower na którym jechała kobieta upadł kilka metrów dalej. Foto: Wojciech Basałygo

Zdarzenie widziało dwóch kierowców innych aut. Od razu zatrzymali się i udzielili pomocy. Według ich zeznań, kierowca jechał szybciej niż powinien. Jeden ze świadków widział moment wypadku w samochodowym lusterku.

Kierowca prawdopodobnie był trzeźwy. Przez brawurę mogły zginąć dwie osoby. Poszkodowaną kobietę ratownicy medyczni zabrali do szpitala. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

4 komentarze

 1. Wg mediów jechały po przejeździe rowerowym, więc co ma chodnik do tego?

 2. Art 33 Prawa o ruchu Drogowym

  5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

  opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
  szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
  warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

 3. To wszystko dzięki nieodpowiedzialnym mediom,które wmawiają rowerzystom,że wszędzie maja pierwszeństwo !!! Niewielu rowerzystów wie,że są trzy wyjątki, które zezwalają na jazdę po chodnikach tych wyjątkow jednak nikt nie przestrzega !!! Policja i SM tez tego nie egzekwuje .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.