sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przez upały strażacy ściągani z wolnego
We wtorek strażacy interweniowali przy ulicy Grunwaldzkiej. Na szczęście był to fałszywy alarm. Foto: Czytelnik

Przez upały strażacy ściągani z wolnego

Świnoujska straż pożarna musiała zwiększyć stan osobowy na dyżurach. Wszystkiemu winne upały. Wysoka temperatura jest bardzo niebezpieczna. Znacznie wzrasta ryzyko pożarów.

W strażnicy na Warszowie wzrosła liczba strażaków pełniących służbę. Zazwyczaj jest ich czterech, a od kilku dni sześciu. Wysokie temperatury mogą wpływać na ryzyko występowania pożarów. Na prawobrzeżu najczęściej płoną nieużytki. Ze względu na ilość turystów, rośnie zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi.

Także wydmy są suche na wiór. Urząd Morski ostrzega przed wchodzeniem na nie. Z uwagi na zagrożenie pożarowe, wydano kategoryczny zakaz wchodzenia na wydmy i ustawiono czerwone tablice ostrzegawcze. Za złamanie zakazu grozi mandat. Pilnują tego inspektorzy UMS.

Wysokie temperatury to także niebezpieczeństwo spowodowane przez owady. Przypominamy, że strażacy tylko w wyjątkowych okolicznościach usuwają gniazda os i szerszeni. W większości przypadków należy wzywać wyspecjalizowane firmy. Strażacy interweniują tylko wtedy, gdy gniazdo niebezpiecznych owadów znajduje się na obiekcie użyteczności publicznej.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.