Strona główna / Lokalne / Pięć metrów może uratować komuś życie
Pięć metrów orzestrzeni na plaży jest potrzebne, aby katerka pogotowia mogła szybko dotrzeć do potrzebujących. Foto: OSiR

Pięć metrów może uratować komuś życie

W dniu w wczorajszym, w godzinach popołudniowych, służby Kąpieliska Morskiego, wraz ze Strażą Miejską, przeprowadziły wspólny patrol na terenie świnoujskiej plaży.

Upały ostatnich dni przyciągnęły tysiące osób spragnionych słonecznego wypoczynku na piasku i w morskiej wodzie.

Szczególną uwagę skierowano na informowanie plażowiczów o obowiązujących na kąpielisku zasadach z zakresu bezpieczeństwa ,w tym m.in. o zachowaniu 5 m pasa ochronnego dla przejazdu służb ratunkowych – informuje Ewa Wileńska kierownik kąpieliska.

Informowano także o opaskach identyfikacyjnych dla dzieci z numerem telefonu opiekuna, jak również zakazach: spożywania alkoholu, oraz wprowadzania psów, oprócz strefy spacerowej do tego przeznaczonej, a znajdującej się na wschodniej stronie plaży – w pobliżu tzw. Wiatraka, po lewej stronie wejścia plażowego od ul. Uzdrowiskowej.

W trakcie patrolu pouczono kilku właścicieli psów, przekazując im jednocześnie treść regulaminu kąpieliska, oraz mapkę z kierunkiem do strefy spacerów ze zwierzętami.

Zobacz również

Synoptyk IMGW: poniedziałek burzowy. Możliwy grad i wiatr do 80 km/h

W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze – powiedział PAP synoptyk …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.