Strona główna / Lokalne / Pięć metrów może uratować komuś życie
Pięć metrów orzestrzeni na plaży jest potrzebne, aby katerka pogotowia mogła szybko dotrzeć do potrzebujących. Foto: OSiR

Pięć metrów może uratować komuś życie

W dniu w wczorajszym, w godzinach popołudniowych, służby Kąpieliska Morskiego, wraz ze Strażą Miejską, przeprowadziły wspólny patrol na terenie świnoujskiej plaży.

Upały ostatnich dni przyciągnęły tysiące osób spragnionych słonecznego wypoczynku na piasku i w morskiej wodzie.

Szczególną uwagę skierowano na informowanie plażowiczów o obowiązujących na kąpielisku zasadach z zakresu bezpieczeństwa ,w tym m.in. o zachowaniu 5 m pasa ochronnego dla przejazdu służb ratunkowych – informuje Ewa Wileńska kierownik kąpieliska.

Informowano także o opaskach identyfikacyjnych dla dzieci z numerem telefonu opiekuna, jak również zakazach: spożywania alkoholu, oraz wprowadzania psów, oprócz strefy spacerowej do tego przeznaczonej, a znajdującej się na wschodniej stronie plaży – w pobliżu tzw. Wiatraka, po lewej stronie wejścia plażowego od ul. Uzdrowiskowej.

W trakcie patrolu pouczono kilku właścicieli psów, przekazując im jednocześnie treść regulaminu kąpieliska, oraz mapkę z kierunkiem do strefy spacerów ze zwierzętami.

Zobacz również

Pożar lasu na początku maja został zaprószony przez człowieka

Zniszczeniu uległa powierzchnia ok. 2,4 ha przy samej granicy państwa. Dogaszanie zakończyło się po 6 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.