Strona główna / Lokalne / Skorzystaj z pieniędzy na szkolenie pracowników
Foto: Wojciech Basałygo

Skorzystaj z pieniędzy na szkolenie pracowników

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu dysponuje jeszcze środkami finansowymi przeznaczonymi na kształcenie ustawiczne dla pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). O dofinansowanie kosztów kształcenia mogą wystąpić pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie swoich własnych kompetencji, jak również kompetencji osób pracujących w firmie. Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego musi wnieść wkład własny w wysokości 20% kosztów, zaś 80% kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia ustawicznego.

Wsparciem finansowym z KFS objęci są pracodawcy i pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, w wieku 45+. W bieżącym roku ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego skorzystało już wiele lokalnych firm, przeszkolonych zostało ok. 140 osób – zarówno pracowników jak i pracodawców. W ramach środków KFS zorganizowane mogą być kursy, szkolenia, egzaminy a także studia podyplomowe.

– Mogą to być kursy branżowe, językowe a nawet studia podyplomowe – pracodawca sam określa jakie szkolenie jest potrzebne pracownikom zatrudnionym w jego firmie. Jedna osoba może przejść kilka kursów. Ograniczeniem jest cena, która nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia brutto (ok. 12 000zł) na osobę – tłumaczy Joanna Gerszanin, specjalista ds. rozwoju zawodowego – stażysta w Powiatowym Urzędzie pracy w Świnoujściu

Procedura ubiegania się o dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu szkoleniowego nie jest skomplikowana. Wystarczy pobrać ze strony internetowej www.caz.swinoujscie.pl lub w siedzibie Urzędu Pracy wniosek wraz załącznikami. We wniosku należy m.in. wskazać liczbę osób które mają być przeszkolone, nazwę i termin szkolenia oraz uzasadnić celowość wybranego szkolenia. Następnie należy złożyć wniosek w sekretariacie Urzędu Pracy. Wnioski rozpatrywane są według kolejności zgłoszeń.

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.