sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Pijany kierowca jechał całą szerokością ulicy
Foto: Wojciech Basałygo

Pijany kierowca jechał całą szerokością ulicy

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący volvo, który w niedzielną noc jechał całą szerokością ulicy w Świnoujściu. Policjanci zatrzymali 27-latka, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, któremu grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

Strzegący w niedzielną noc ładu i porządku publicznego w Świnoujściu policjanci podczas patrolowania ulicy Grunwaldzkiej zauważyli dziwnie poruszający się samochód osobowy marki Volvo. Jego kierowca nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie i jechał całą szerokością jezdni.

– Gdy tylko funkcjonariusze podeszli do auta i otworzyli drzwi, poczuli silną woń alkoholu. Z pojazdu wysiadł mężczyzna, który miał duże problemy z utrzymaniem równowagi – informuje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Zapytany o spożywany alkohol, 27-latek bełkotliwą mową oświadczył, że wypił tylko jedno piwo. Jednak badanie alkomatem wykazało, że ilość spożytych trunków była na pewno większa. Urządzenie wskazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile.

27-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy.

Kilka godzin po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po uzgodnieniu z prokuratorem, podczas przesłuchania mężczyzna wnioskował o ukaranie go przez sąd zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat, świadczeniem na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł oraz grzywną w kwocie 1.500 zł. Jego sprawą zajmie się teraz świnoujski sąd, który zdecyduje o wysokości kary.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.