Strona główna / Kultura / Weekend. Żaglowce zacumują w Świnoujściu

Weekend. Żaglowce zacumują w Świnoujściu

Już w nadchodzący weekend 14-16sierpnia, w Świnoujściu trwać będzie wielkie morskie święto Sail Świnoujście i Pływający Festiwal Piosenki Morskiej WIATRAK, a towarzyszyć im będę regaty Świnoujście Match Race 2015. Przy nabrzeżu Władysława IV zacumują przepiękne jednostki Santa Barbara Anna, Ernestine, Libava i Bryza H. Każdą z nich można będzie nie tylko obejrzeć z lądu, ale także wybrać się w krótki rejs po morzu.

Właśnie żaglowce to największa atrakcja Sail Świnoujście. Dwie godziny na morzu, pod żaglami to zwłaszcza dla gości z głębi kraju niezapomniane przeżycie i jedna z wyjątkowych atrakcji podczas pobytu w nadmorskim Świnoujściu. Wieczornym rejsom na wybranych jednostkach towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołów szantowych. Tradycyjnie już, w sobotę, 15 sierpnia w ramach ostatniego tego dnia rejsu o 19.00 żaglowce wypłyną w szyku paradnym, a towarzyszyć im będą okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, holowniki, jachty i inne jednostki pływające. To niezwykłe widowisko podziwiać będzie można ze świnoujskiego falochronu, Wybrzeża Władysława IV – ale najlepiej – z siedzeń 40-metrowego koła młyńskiego! Niezapomniane wrażenia gwarantowane! Po paradzie ok. 22.30 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy pokaz fajerwerków!

Na miłośników szanty i piosenki morskiej czeka atrakcyjny program Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak”. Przez trzy dni trwania imprezy na scenie i pokładach wybranych żaglowców wystąpią uznani jak i debiutujący wykonawcy tego gatunku.

A co ponadto? Ciekawy asortyment i sporo atrakcji odwiedzający znajdą w ramach tegorocznego jarmarku. Dla najmłodszych powstanie specjalna strefa dla dzieci, obejmująca urządzenia, zabawki oraz program animacyjny i warsztaty żeglarskie. Dla nieco starszych – ponad 40-metrowe diabelskie koło, wahadło i inne atrakcje wesołego miasteczka. Do tego wielkie wędzenie, wielkie gotowanie, warsztaty żeglarskie i inne atrakcje.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.