Strona główna / Hobby / Młodzież żegluje w Świnoujściu. Adepci kształcą się na nowym jachcie
Jacht "Świnoujscie ZSM" jest wykorzystywany do szkolenia świnoujskich dzieci i młodzieży. Foto: Wojciech Basałygo

Młodzież żegluje w Świnoujściu. Adepci kształcą się na nowym jachcie

Gimnazjaliści i licealiści! Fok, grot, bezan, bajdewind, baksztag i kilwater, to dla ciebie czarna magia? Właśnie dla szczurów lądowych przygotowano specjalny program w którym szybko przekonasz się, że żeglarstwo wcale nie jest trudne, a woda jest dobrym nauczycielem ćwiczenia charakteru, pracy w zespole i zacieśnia przyjaźnie.

W wolnych chwilach w porcie, młodzi żeglarze przy akompaniamencie Hanny Żurawskiej śpiewali żeglarskie piosenki. Foto: Wojciech Basałygo
W wolnych chwilach w porcie, młodzi żeglarze przy akompaniamencie Hanny Żurawskiej śpiewali żeglarskie piosenki. Foto: Wojciech Basałygo

Piątka młodych żeglarzy wróciła w poniedziałek z pełnomorskiego rejsu jachtem „Świnoujście”. O godzinie 10 zacumowali jachtem w świnoujskiej marinie. Adepci żeglarstwa popłynęli do Sassnitz na wyspie Rugia, Ronne oraz Hammernhavn na Bornholmie. Opiekunami młodych żeglarzy byli Wojciech Zwierzchowski oraz Hanna Żurawska.

Warto brać udział w inicjatywach organizowanych przez Jacht Klub Kotwica oraz miasto. Przekonała się o tym piątka młodych świnoujścian. Rejs nie byłby możliwy, gdyby nie program edukacji morskiej dzieci oraz młodzieży realizowany przez Jacht Klub Kotwica .

– Rejs trwał 4 dni, łącznie z nocną żeglugą w drodze powrotnej. To jedno z wielu elementów programu na który udało się nam zdobyć pieniądze w ramach puli pieniędzy budżetu obywatelskiego – mówi Marek Ochnik z JKMW Kotwica. – Wciąż mamy wolne miejsca na krótkie rejsy po Zatoce Pomorskiej. Wystarczy do nas przyjść i się zapisać na 2-godzinny rejs – dodaje.

Młodzież płynęła na jachcie „Świnoujście ZSM” należącym do miasta. Jednostka jest wykorzystywana do szkolenia świnoujskich dzieci i młodzieży przez Jacht Klub Kotwica, a po zakończeniu projektu przez Zespół Szkół Morskich.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.