Strona główna / Lokalne / Nowa porcja pieniędzy od Polskiego LNG na pomysły mieszkańców!
Fundusz Wspierania Inicjatw Lokalnych to kolejny program z któego korzystają mieszkańcy. N/z realizacja programu "Bezpieczne miasto". Foto: Organizator

Nowa porcja pieniędzy od Polskiego LNG na pomysły mieszkańców!

Zajęcia komputerowe dla seniorów, siłownia dla młodzieży, plac do gry w bule, a może ekologiczna stacja ładowania wózków elektrycznych? Polskie LNG szuka osób, które mają innowacyjne pomysły inspirujące rozwój Świnoujścia. Dla najlepszych mają do podziału pulę aż 100 tys. złotych

Nabór wniosków potrwa od 10 sierpnia do 30 października. Mieszkańcy Świnoujścia, organizacje pożytku publicznego oraz instytucje publiczne mogą ponownie starać się o wsparcie swoich działań do Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG.

– Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG, ze względu na zaangażowanie wielu lokalnych grup społecznych i zawodowych, to najlepsza praktyka we wsparciu rozwoju najbliższego otoczenia. Dzięki temu mamy szansę lepiej zrozumieć ogrom wyzwań, z którymi mierzy się lokalna społeczność i spróbować wyjść im naprzeciw – mówi Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.

Fundusz dysponuje budżetem przeznaczonym na wspieranie ważnych inicjatyw, służących rozwojowi społeczności lokalnej dzielnicy Warszów i całego Świnoujścia. Pozwala na przyznawanie jednorazowych grantów o maksymalnej wysokości 5 tys. zł. Dofinansowane zostaną projekty z obszarów: edukacja, bezpieczeństwo, ekologia, sport, kultura i sztuka. To dziedziny, w których Polskie LNG szczególnie angażuje się dla rozwoju regionu.

Foto: W. Basałygo
Foto: W. Basałygo

Organizacja zajęć brazylijskiego ju-jitsu dla dzieci i młodzieży, montaż urządzeń rekreacyjnych na świnoujskich ścieżkach zdrowia, zakup czujek czadu dla straży pożarnej dla mieszkańców dzielnicy Warszów czy zakup sprzętu rekreacyjnego na ścieżkę zdrowia, to tylko część z długiej listy pomysłów wspartych w 2014 roku przez spółkę Polskie LNG. Nie ma ograniczenia co do liczby inicjatyw zgłaszanych przez jeden podmiot, liczy się wyłącznie kreatywność pomysłów dla rozwoju Świnoujścia.

Powołanie Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG, to efekt długotrwałej współpracy spółki z mieszkańcami, samorządem lokalnym oraz wszystkimi stronami zainteresowanymi rozwojem Świnoujścia i dzielnicy Warszów, gdzie budowany jest terminal gazu skroplonego. FWIL, zapowiedziany jeszcze we wrześniu 2013 roku, podczas sesji Dialogu Społecznego, ruszył po okresie intensywnych przygotowań w czerwcu 2014 r. Fundusz zapewnia obiektywny i niezależny podział środków na wsparcie najbardziej pożytecznych i przyszłościowych pomysłów.

Jesienią zostaną podjęte pierwsze decyzje w sprawie wsparcia wybranych projektów. Szczegółowe warunki składania wniosków o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej www.polskielng.pl

Zobacz również

Turniej z okazji Dni Morza

W niedzielę 26 czerwca, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej z okazji obchodów Dni Morza. Zawodnicy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.