Strona główna / Lokalne / Wspólna akcja policji i ratowników. Po alkoholu nie wchodzimy do wody
Po założeniu alkogogli ma się wrażenie, że jest się pijanym. Foto: KMP Świnoujście

Wspólna akcja policji i ratowników. Po alkoholu nie wchodzimy do wody

Policjanci ze świnoujskiej komendy wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas minionego weekendu prowadzili działania ukierunkowane na podnoszenie świadomości dzieci i dorosłych podczas wypoczynku nad wodą.

Odbył się pokaz ratowania i wyciągania z wody osoby tonącej oraz udzielania jej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora podczas wykonywania resuscytacji krąż‡eniowo-oddechowej.

– Całe rodziny mogły zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy osobie tonącej i posługiwania się podręcznym sprzętem ratunkowym. Nie brakowało chętnych do przećwiczenia na fantomie podstawowych umiejętności z pierwszej pomocy – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Policjanci rozmawiali z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na temat bezpiecznych zachowań na akwenach wodnych, przestrzegając przed zagrożeniami nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą. Ponadto rozdawali dzieciom i ich opiekunom opaski bezpieczeństwa, ułatwiające poszukiwania zagubionego na plaży malucha.

– Zaprezentowali także alkogogle, czyli specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi nietrzeźwa osoba – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Funkcjonariusze przestrzegali przez kąpielami po spożyciu alkoholu, uświadamiając skalę zagrożenia. Rozdawali także ulotki z podstawowymi informacjami na temat bezpiecznego wypoczynku na akwenach wodnych.

 

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.