Strona główna / Lokalne / Policjanci po służbie uratowali tonące kobiety
Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Policjanci po służbie uratowali tonące kobiety

Policjanci w czasie wolnym od służby w trakcie wypoczynku nad morzem uratowali dwie tonące kobiety. Zdarzenie miało miejsce na plaży niestrzeżonej w Świnoujściu, a uratowane to matka i córka. Kilka dni temu w podobnej sytuacji policjant z dolnośląskiego ratując tonącego mężczyznę stracił życie – wtedy podobnie jak teraz tonący został uratowany.

Godne podziwu jest zachowanie pary policjantów ze Szczecina, która w czasie wolnym od służby wypoczywała na świnoujskiej plaży.

Sierżant Kinga Plucińska z KMP w Szczecinie  i mł. asp. Krzysztof Gudelajski z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie bez wahania ruszyli na ratunek dwóm kobietom, które topiły się w odległości ok. 100 m od brzegu. Para policjantów była na plaży gdy zobaczyła jak dwie kobiety spadły z materaca i znikają pod falami wody. Zaznaczyć należy, że darzenie miało miejsce na niestrzeżonej plaży w czasie gdy nad morzem wywieszona była czerwona flaga z powodu silnych prądów wstecznych, które są bardzo niebezpieczne.

Do policjantów dołączył jeszcze inny mężczyzna. Funkcjonariuszka wyciągnęła z wody na materac młodszą kobietę,  jak się okazało 15 –latkę, a mężczyźni drugą z tonących.

Po dopłynięciu do brzegu (co nie było łatwe z racji panujących warunków) policjanci zwrócili się do dyżurnego najbliższej jednostki policji z prośbą o wezwanie służb ratunkowych, a następnie udzieli pierwszej pomocy. Okazało się, że kobiety,  które się topiły to matka i córka. Gdy ratownicy przybyli na miejsce podali poszkodowanym tlen oraz okryli folią a następnie obie panie zabrane zostały przez karetkę pogotowia do pobliskiego szpitala. Szczęśliwe zakończenie niebezpiecznego zdarzenia i godna podziwu odwaga i poświęcenie młodych policjantów.  Podobne historie nie zawsze jednak mają tak szczęśliwy finał.

Kilkanaście dni temu miała miejsce podobna sytuacja. Policjant z dolnośląskiego garnizonu przebywając na wypoczynku z rodziną w pobliżu Mielna przy trudnych warunkach pogodowych ruszył na ratunek topiącemu się nastolatkowi. Topiący się został uratowany jednak policjant, który przyniósł pomoc sam stracił swoje życie ocalając cudze.

Zobacz również

Gaz-System: w poniedziałek najwyższe w historii dobowe zapotrzebowanie na gaz

W poniedziałek Gaz-System odnotował najwyższe w historii dobowe zapotrzebowanie odbiorców na gaz w Polsce – …

Jeden komentarz

  1. To nie było w Świnoujściu tylko w Mrzeżynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.