Strona główna / Lokalne / Jechała po pijaku samochodem. Wpadła, bo słuchała głośno muzyki
Foto: Czytelnik

Jechała po pijaku samochodem. Wpadła, bo słuchała głośno muzyki

Młoda kobieta jechała kabrioletem marki Peugeot na świnoujskich numerach rejestracyjnych. Policjanci podczas patrolowania miasta, najpierw usłyszeli głośną muzykę, a chwilę później dostrzegli dziwnie jadący samochód.

– Miała włączoną jakąś “łupankę” i jechała od krawężnika do krawężnika. Musiała sporo wypić. Humor jej nie opuszczał nawet po zatrzymaniu przez policję – opowiada świadek.

Foto: Czytelnik
Foto: Czytelnik

Do zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po północy na ul. Bolesława Chrobrego. Policjanci szybko zareagowali i zatrzymali imprezowiczkę. To szczęście, że kobieta nikomu nie zrobiła krzywdy. Kierująca poddała się badaniu alkomatem. Jak się później okazało, nie jechała sama. Wewnątrz samochodu razem z nią podróżowała pasażerka.

– Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierująca miała w organiźmie prawie 1,5 promila alkoholu – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Młoda kierująca z pewnością straci prawo jazdy i zostanie dotkliwie ukarana. W myśl nowych przepisów, osoba która ma więcej niż 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu popełnia przestępstwo. Kodeks przewiduje za to karę pozbawienia wolności w zawieszeniu lub bezwzględną, zakaz prowadzenia samochodów nie krócej niż 3 lata, karę pieniężną oraz świadczenie pieniężne na rzecz wybranej organizacji.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

4 komentarze

  1. Przyszła kryska na matyska:D lepiej późno niż wcale !

  2. Przyszła kryska na matyska 😀

  3. No i bardzo dobrze. Karać takich idiotów i idiotki. Jak najsurowiej. Niech się nauczą. Debile …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.