Strona główna / Historia / Wycieczka na weekend. Jedź do miasta marcepanowego grzechu

Wycieczka na weekend. Jedź do miasta marcepanowego grzechu

W najbliższą sobotę Biuro Turystyczne Wybrzeże przygotowało dla mieszkańców Świnoujścia specjalny rabat na wycieczkę do Lubeki i Hamburga. Za 160 złotych możemy pojechać do Lubeki, czyli stolicy marcepana i kupić łakocie w kształcie chlebka okryte czerwonym sreberkiem.

Jak zaplanować sobie wolny weekend? Mamy dla Was jedną z propozycji. Warto ją wybrać nie tylko dla tego, że świnoujścianie otrzymają 15% zniżki. Głównie dlatego, że mieszkając nad morzem, trzeba koniecznie zobaczyć jeden z największych europejskich portów jakim jest Hamburg. Miasto od zawsze słynące z handlu, należące do związku Hanzy stając się jej najważniejszym portem, który bardzo dynamicznie rozwijał się aż do naszych czasów.

Nam jednak bardziej podoba się inne miasto na trasie wycieczki. Lubeka nie tylko zachwyci nas starówką, ale przede wszystkich dlatego, że będzie można się tam napić marcepanowej kawy, zjeść marcepanowy chlebek owinięty sreberkiem. Sklep i kawiarnia Niederegger znajduje się w samym sercu starówki. Kupimy tam marcepan we wszystkich smakach świata. Wycieczka grzechu warta.

KONTAKT B.T. Wybrzeże ul. Słowackiego 23, 72-600 Świnoujście Tel./fax +48 91 321 20 23, + 48 91 322 32 30, +48 601 586 613 Infolinia: 0 801 011 370 e-mail: biuro@bt-wybrzeze.com.pl

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.