Strona główna / Lokalne / Na dworzec trzeba jeszcze poczekać. UBB szuka pieniędzy
Na stację Świnoujscie Centrum wjeżdżają niemieckie szynobusy. Jednak w historii zdarzyło się także, że odjechał stąd pociąg szybkich prędkości ICE. Foto: Wojciech Basałygo

Na dworzec trzeba jeszcze poczekać. UBB szuka pieniędzy

Niemiecki przewoźnik będący operatorem Uznamskiej Kolejki Uzdrowiskowej UBB planuje postawienie dworca kolejowego przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada, który zamykałby oś linii kolejowej od strony drogi. W 2012 roku przedstawił w świnoujskim magistracie wstępną wizualizacje obiektu.

– Miałby to być niewielki, ale funkcjonalny, dwukondygnacyjny obiekt o współczesnej, ciekawej architekturze i nowoczesnych detalach architektonicznych. Projektowana powierzchnia użytkowa budynku wynosi 240 metrów kwadratowych – mówi Robert Karelus z magistratu.

W środku będą między innymi toalety (także przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych) kasy biletowe, punkt informacji turystycznej, biura, pomieszczenia socjalne i techniczne dla pracowników obsługujących kolejkę.

Na razie przedstawiciele spółki nie złożyli do Miasta żadnych wniosków i dokumentów pozwalających na rozpoczęcie budowy.

– Z posiadanych informacji, które do mnie docierają, starają się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na ten cel – dodaje Robert Karelus.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.