Strona główna / Lokalne / Na dworzec trzeba jeszcze poczekać. UBB szuka pieniędzy
Na stację Świnoujscie Centrum wjeżdżają niemieckie szynobusy. Jednak w historii zdarzyło się także, że odjechał stąd pociąg szybkich prędkości ICE. Foto: Wojciech Basałygo

Na dworzec trzeba jeszcze poczekać. UBB szuka pieniędzy

Niemiecki przewoźnik będący operatorem Uznamskiej Kolejki Uzdrowiskowej UBB planuje postawienie dworca kolejowego przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada, który zamykałby oś linii kolejowej od strony drogi. W 2012 roku przedstawił w świnoujskim magistracie wstępną wizualizacje obiektu.

– Miałby to być niewielki, ale funkcjonalny, dwukondygnacyjny obiekt o współczesnej, ciekawej architekturze i nowoczesnych detalach architektonicznych. Projektowana powierzchnia użytkowa budynku wynosi 240 metrów kwadratowych – mówi Robert Karelus z magistratu.

W środku będą między innymi toalety (także przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych) kasy biletowe, punkt informacji turystycznej, biura, pomieszczenia socjalne i techniczne dla pracowników obsługujących kolejkę.

Na razie przedstawiciele spółki nie złożyli do Miasta żadnych wniosków i dokumentów pozwalających na rozpoczęcie budowy.

– Z posiadanych informacji, które do mnie docierają, starają się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na ten cel – dodaje Robert Karelus.

Zobacz również

Wyścigowe motorówki wzbudziły zachwyt. Zobacz zdjęcia!

Aż 70 szybkich łodzi motorowych przepłynęło przez Kanał Piastowski. Łodzie przepłynęły przez Świnoujście w drodze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.