Strona główna / Lokalne / Płonął pustostan przy ul Kujawskiej. Szukano bezdomnych
Ogień wybuchł tuż przed godizną 10. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażaków. Foto: Wojciech Basałygo

Płonął pustostan przy ul Kujawskiej. Szukano bezdomnych

Ogień wybuchł prawdopodobnie na poddaszu budynku. Wewnątrz często przebywali bezdomni. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy w aparatach powietrznych przeszukali pomieszczenia. Nikogo nie znaleziono.

Spod dachu buchał ogień i dym. Dostrzegli to okoliczni mieszkańcy, którzy na pomoc wezwali strażaków. Tuż obok jest budynek. Istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na sąsiednie zabudowania.

Mieszkam tuż obok. Bezdomni narobili tam dziur i często przesiadywali – mówi jeden ze świadków akcji. – Boże, mam nadzieje, że nikogo tam nie było w chwili pożaru! – mówi starszy mężczyzna.

Foto: Wojciech Basałygo
Foto: Wojciech Basałygo

Dym utrudniał poszukiwania, dlatego przy pomocy specjalnego urządzenia oddymiono wnętrze. Strażacy dokładnie przeszukali pomieszczenie. Wewnątrz nikogo nie odnaleziono.

W akcji pomagała także wojskowa straż pożarna. Po zakończonych działaniach, strażacy zagrodzili teren przed dostaniem się osób postronnych.

Pustostan przy ulicy Kujawskiej od wielu lat stoi niezagospodarowany. Właścicielem jest miasto, a zarządcą Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Zobacz również

Błędne wskazówki dojazdu do Świnoujścia w Mapach Google. Pomóż to naprawić

Turyści korzystający z nawigacji Google są przez nią kierowani na niewłaściwą przeprawę promową, tzn. przeprawę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.