Strona główna / Hobby / To będzie pierwsza taka impreza lotnicza w Świnoujściu

To będzie pierwsza taka impreza lotnicza w Świnoujściu

Samoloty przecinające niebo nad świnoujską plażą, jedyne na świecie transgraniczne pokazy pilotów z Niemiec i Polski, bezpłatny wstęp – tak zapowiada się pierwszy weekend września w Świnoujściu.

Trwają intensywne prace przy organizacji pierwszej imprezy lotniczej w naszym mieście. Kilku fascynatów lotnictwa uznało, że uznamska plaża w okolicach Świnoujścia i Ahlbecku stanowi doskonały amfiteatr do zorganizowania niezwykłych pokazów lotniczych. Strefa pokazów znajdować się będzie na wysokości kąpieliska miejskiego.

– Większość samolotów biorących udział w pokazach startować będzie z niemieckiego lotniska w Heringsdorfie – mówi Aleksander Dmowski, współorganizator imprezy.

Zobaczymy legendarne samoloty z II wojny światowej – Spitfire, Mustang oraz dwupłatowe Stearman, Tiger Moth i CSS. Będą także historyczne samoloty szkoleniowe – Jak 18, TS-8 Bies, samolot rolniczy Zlin Z-37 Ćmelak, śmigłowiec Robinson R44. Nie zabraknie także akrobacji samolotowej w najlepszym wykonaniu – wystąpi Grupa Akrobacyjna Żelazny, mistrz Polski Wojciech Krupa oraz zespół 3AT3.

– Mamy także przygotowane kilka niespodzianek lotniczych z których ujawnieniem będziemy czekać do ostatniego dnia, ale z pewnością widzowie nie będą zawiedzeni. Na plaży będzie można nie tylko podziwiać samoloty ale także posłuchać o ich historii – komentarz będzie prowadzony zarówno w języku polskim, jak i niemieckim – mówi A. Dmowski.

Na lotnisku w Heringsdorfie będzie zorganizowana wystawa statyczna samolotów biorących udział w imprezie, a z okolic plaży będzie kursował bezpłatny autobus na lotnisko. Będą możliwe również loty widokowe nad wyspą Uznam, a dla najodważniejszych nawet loty akrobacyjne

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

4 komentarze

  1. ile bedzie kosztowal lot akrobacyjny z pilotem ? 🙂

  2. W końcu u nas! Nie będzie trzeba daleko dygać by obejrzeć coś fantastycznego! Lornetki czas odszukać, aparaty przygotować. Będzie fajnie! A organizatorom pogratulować pomysłu! Oby częściej (co roku – tylko trochę więcej samolotów i pokazów dynamicznych; np. – Turkish Stars [marzenie ściętej głowy]; Baltic Bees; Zespół Red Bull i ich helikopter Cobra… ech, marzenia. W ogóle Wyścig Redbull mógłby się spokojnie u nas odbyć 🙂 Tralala, chciałbym wiele rzeczy ale pewnie to niemożliwe 😀

    • W przyszłym roku z pewnością będzie więcej atrakcji, ale i w tym roku ich na pewno nie zabraknie. Pomysły na przyszły rok będziemy zbierać już od października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.