Strona główna / Hobby / To będzie pierwsza taka impreza lotnicza w Świnoujściu

To będzie pierwsza taka impreza lotnicza w Świnoujściu

Samoloty przecinające niebo nad świnoujską plażą, jedyne na świecie transgraniczne pokazy pilotów z Niemiec i Polski, bezpłatny wstęp – tak zapowiada się pierwszy weekend września w Świnoujściu.

Trwają intensywne prace przy organizacji pierwszej imprezy lotniczej w naszym mieście. Kilku fascynatów lotnictwa uznało, że uznamska plaża w okolicach Świnoujścia i Ahlbecku stanowi doskonały amfiteatr do zorganizowania niezwykłych pokazów lotniczych. Strefa pokazów znajdować się będzie na wysokości kąpieliska miejskiego.

– Większość samolotów biorących udział w pokazach startować będzie z niemieckiego lotniska w Heringsdorfie – mówi Aleksander Dmowski, współorganizator imprezy.

Zobaczymy legendarne samoloty z II wojny światowej – Spitfire, Mustang oraz dwupłatowe Stearman, Tiger Moth i CSS. Będą także historyczne samoloty szkoleniowe – Jak 18, TS-8 Bies, samolot rolniczy Zlin Z-37 Ćmelak, śmigłowiec Robinson R44. Nie zabraknie także akrobacji samolotowej w najlepszym wykonaniu – wystąpi Grupa Akrobacyjna Żelazny, mistrz Polski Wojciech Krupa oraz zespół 3AT3.

– Mamy także przygotowane kilka niespodzianek lotniczych z których ujawnieniem będziemy czekać do ostatniego dnia, ale z pewnością widzowie nie będą zawiedzeni. Na plaży będzie można nie tylko podziwiać samoloty ale także posłuchać o ich historii – komentarz będzie prowadzony zarówno w języku polskim, jak i niemieckim – mówi A. Dmowski.

Na lotnisku w Heringsdorfie będzie zorganizowana wystawa statyczna samolotów biorących udział w imprezie, a z okolic plaży będzie kursował bezpłatny autobus na lotnisko. Będą możliwe również loty widokowe nad wyspą Uznam, a dla najodważniejszych nawet loty akrobacyjne

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

4 komentarze

  1. ile bedzie kosztowal lot akrobacyjny z pilotem ? 🙂

  2. W końcu u nas! Nie będzie trzeba daleko dygać by obejrzeć coś fantastycznego! Lornetki czas odszukać, aparaty przygotować. Będzie fajnie! A organizatorom pogratulować pomysłu! Oby częściej (co roku – tylko trochę więcej samolotów i pokazów dynamicznych; np. – Turkish Stars [marzenie ściętej głowy]; Baltic Bees; Zespół Red Bull i ich helikopter Cobra… ech, marzenia. W ogóle Wyścig Redbull mógłby się spokojnie u nas odbyć 🙂 Tralala, chciałbym wiele rzeczy ale pewnie to niemożliwe 😀

    • W przyszłym roku z pewnością będzie więcej atrakcji, ale i w tym roku ich na pewno nie zabraknie. Pomysły na przyszły rok będziemy zbierać już od października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.