poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Polityka / Nowoczesna buduje struktury w Świnoujściu. Czy Petru ma szanse?

Nowoczesna buduje struktury w Świnoujściu. Czy Petru ma szanse?

Od poniedziałku funkcje Pełnomocników Stowarzyszenia Nowoczesna w Świnoujściu i Goleniowie obejmują Pani Dorota Konkolewska (Świnoujście) i Pan Marcin Gręblicki (powiat goleniowski).

– Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm oraz dotychczasowe osiągnięcia zawodowe Pani Doroty Konkolewskiej i Pana Marcina Gręblickiego będą gwarancją najwyższej jakości, jaką wnosić będzie w życie społeczno-polityczne Nowoczesnej – podkreśla Piotr Misiło.

Osoby zainteresowane udziałem w strukturach Nowoczesnej w Świnoujściu i Goleniowie mogą zgłaszać swój akces na adres swinoujscie@nowoczesnapl.org
i goleniowski@nowoczesnapl.org.

– Nowoczesna to oddolna inicjatywa polityczna otwarta dla wszystkich, a szczególnie dedykowana ludziom młodym, energicznym ale i ludziom z konkretnymi dokonaniami, chcącym wziąć odpowiedzialność za swój kraj” – mówi Ryszard Petru, założyciel Nowoczesna.

Program stowarzyszenia Nowoczesna zakłada między innymi: koniec finansowania partii politycznych z budżetu, wprowadzenie kadencyjności parlamentarzystów, umożliwienie głosowania przez internet, przywrócenie wolności gospodarczej, ale także dostosowanie szkolnictwa do potrzeb nowoczesnego rynku pracy, wprowadzenie idei gospodarki opartej na wiedzy, budżety partypacyjne na poziomie gmin oraz, z myślą
o najbiedniejszych – zmianę systemu pomocy społecznej.

Dorota Konkolewska – urodziła się 8 lutego czerwca 1972 r. w Świnoujściu. Ukończyła Uniwersytet Szczeciński na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, kierunek finanse i bankowość. Jest także absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz absolwentem tego uniwersytetu w zakresie studiów doktoranckich z nauk ekonomicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Pełniła funkcje kierownicze w Urzędzie Skarbowym w Świnoujściu. Była wieloletnim wykładowcą Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu na Wydziale Przedsiębiorczości w Świnoujściu w zakresie finansów publicznych i prawa podatkowego. Od 2007 roku związana z wydawnictwem Wiedza i Praktyka spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie jako autor artykułów w zakresie zarządzania jakością. Od 2011 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu. Jej pasją jest poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ceni prywatność i szanuje cudze poglądy. Chętnie dzieli się wiedzą z innymi. Uważa, że dobry dialog jest windą do porozumienia.

Zobacz również

44  osoby utworzyły świnoujski Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego

Wczoraj Szczecin pokazał ogromną moc, Plac Solidarności zgromadził tysiące osób. Szczecin pokazał, że popiera Rafała …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.