Strona główna / Lokalne / Świnoujście szykuje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Foto: Wojciech Basałygo

Świnoujście szykuje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Niższe zużycie spalin samochodów osobowych, ekologiczny transport zbiorowy, niskoemisyjne wyprodukowanie ciepłej wody – to jedne z głównych punktów konsultacji społecznych przeprowadzanych w Świnoujściu. Do końca tygodnia można zgłaszać swoje uwagi do Planu Gospodarki Nieskoemisyjnej dla miasta Świnoujścia.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to strategiczny dokument, który wyznacza kierunki dla gminy na lata 2014-2020, w zakresie działań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w takich obszarach jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo publiczne, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, gospodarka odpadami.

Dokument ten powinien wyznaczać konkretne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Plan ma również być ściśle związany z realizacją zapisów Programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych.

W ramach prowadzonej procedury ogłasza się konsultacje społeczne, które będą trwały do 21.08.2015 r. Można zapoznać się z projektem dokumentu „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Świnoujście oraz prognozą oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Świnoujście”.

Projekt Planu oraz Prognoza wraz z formularzem konsultacji, dostępny jest na stronie www.swinoujscie.pl, http://bip.um.swinoujscie.pl/ oraz w siedzibie Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście, Stanowisko Obsługi Interesantów. Dokumenty są do wglądu w czasie pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.