poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / W sobotę znakowanie rowerów na wyspie Karsibór

W sobotę znakowanie rowerów na wyspie Karsibór

Nie daj szansy złodziejowi i oznakuj swój rower. W sobotę 22 sierpnia 2015 roku w godzinach od 12.00 do 14.30 na placu przed „Rybaczówką” w Karsiborzu policjanci ze świnoujskiej komendy przeprowadzą znakowanie rowerów w ramach trwających obchodów 135-lecia wyspy Wyspy Karsibór.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zapraszają do znakowania jednośladów w najbliższą sobotę 22 sierpnia 2015 roku w godzinach od 12.00 do 14.30 na placu przed „Rybaczówką” w Karsiborzu. W tym dniu odbywać się będą obchody 135-lecia wyspy Karsibór.

Nie daj szansy złodziejowi i oznakuj swój rower. Znakowanie polega na naniesieniu dodatkowego numeru seryjnego na ramę oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych. Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału, wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania.

Znakowanie daje możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a w przypadku jego utraty, pojazd jest poszukiwany na terenie całego kraju. Na podstawie nadanych numerów można łatwo ustalić jednostkę policji, w której został oznakowany. Rower z wygrawerowanymi numerami staje się mniej atrakcyjny dla złodzieja, oznakowanie zwiększa więc szanse na jego odzyskanie

Nie zapomnijmy zabrać ze sobą potrzebnych dokumentów, tj. dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz dowodu zakupu (paragon lub faktutra, umowa kupna-sprzedaży).

Przy tej okazji policjanci przypominają, aby nie ułatwiać zadania złodziejowi poprzez pozostawianie rowerów bez zapięcia przed sklepami, blokami czy na klatkach schodowych.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

 

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.