Strona główna / Sport / Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu

Dziś rano w Poznaniu do reprezentacji Polski dołączyła dwójka zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście. Patrycja Pietrzakowska i Patryk Rosiak wsiedli do autobusów jadących do San Sebastian w Hiszpanii na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. Po raz pierwszy nasi wychowankowie będą brali udział w tak prestiżowej imprezie. Mistrzostwa zaczną się w najbliższą niedzielę rejestracją oraz wagą zawodników, w poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów oraz losowanie, a od wtorku rywalizacja w poszczególnych kategoriach.

Finały poszczególnych kategorii zaplanowane są na piątek i sobotę, w których mamy nadzieję zobaczymy zawodników ze Świnoujścia. Startujący w formule kick light Patryk Rosiak otrzymał powołanie już w maju i większość czasu spędził na intensywnych przygotowaniach z trenerem klubowym w Świnoujściu, a ostatnie szlify robił na obozie kadry juniorów w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pod okiem trenera Grzegorza Engela. Natomiast Patrycja Pietrzakowska (kick light oraz light contact) powołanie otrzymała dwa tygodnie temu w miejsce innej kontuzjowanej zawodniczki. Ponieważ przygotowywała się pod okiem trenera Sławomira Błażejczyka do innych zawodów w tym samym terminie, o jej kondycję jesteśmy spokojni. Ostatnie dni spędziła na obozie w Łazach w gronie kolegów i koleżanek z klubu oraz zawodników z Poznania, Bornego Sulinowa, Bydgoszczy, Kórnika i Londynu. W obozie tym wzięło udział prawie 40 zawodników z naszego klubu oraz ponad 100 z pozostałych klubów.

W tym samym czasie na zgrupowaniu kadry seniorów kick light w Cetniewie przebywał Mateusz Niżejewski, który przygotowuje się do zawodów, które odbędą się jesienią. W piątek 28 sierpnia rusza w Warszawie Polish Open w taekwondo olimpijskim, w którym startuje siedmioosobowa grupa świnoujskich zawodników. Po raz pierwszy zawody te zostały włączone do cyklu Pucharu Świata, więc spodziewamy się zawodników z najwyższej półki.

Prosimy wszystkich sympatyków i kibiców – trzymajcie za nas kciuki, bo w następny weekend będzie się działo…

S.B.

Zobacz również

Młodzi lekkoatleci rywalizowali na stadionie w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

Na Stadionie Miejskim w Świnoujściu w sobotę zorganizowano po raz drugi Otwarty Miting Lekkoatletyczny „Wyspiarza”.

Jeden komentarz

  1. Szczury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.