Strona główna / Sport / Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu

Dziś rano w Poznaniu do reprezentacji Polski dołączyła dwójka zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście. Patrycja Pietrzakowska i Patryk Rosiak wsiedli do autobusów jadących do San Sebastian w Hiszpanii na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. Po raz pierwszy nasi wychowankowie będą brali udział w tak prestiżowej imprezie. Mistrzostwa zaczną się w najbliższą niedzielę rejestracją oraz wagą zawodników, w poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów oraz losowanie, a od wtorku rywalizacja w poszczególnych kategoriach.

Finały poszczególnych kategorii zaplanowane są na piątek i sobotę, w których mamy nadzieję zobaczymy zawodników ze Świnoujścia. Startujący w formule kick light Patryk Rosiak otrzymał powołanie już w maju i większość czasu spędził na intensywnych przygotowaniach z trenerem klubowym w Świnoujściu, a ostatnie szlify robił na obozie kadry juniorów w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pod okiem trenera Grzegorza Engela. Natomiast Patrycja Pietrzakowska (kick light oraz light contact) powołanie otrzymała dwa tygodnie temu w miejsce innej kontuzjowanej zawodniczki. Ponieważ przygotowywała się pod okiem trenera Sławomira Błażejczyka do innych zawodów w tym samym terminie, o jej kondycję jesteśmy spokojni. Ostatnie dni spędziła na obozie w Łazach w gronie kolegów i koleżanek z klubu oraz zawodników z Poznania, Bornego Sulinowa, Bydgoszczy, Kórnika i Londynu. W obozie tym wzięło udział prawie 40 zawodników z naszego klubu oraz ponad 100 z pozostałych klubów.

W tym samym czasie na zgrupowaniu kadry seniorów kick light w Cetniewie przebywał Mateusz Niżejewski, który przygotowuje się do zawodów, które odbędą się jesienią. W piątek 28 sierpnia rusza w Warszawie Polish Open w taekwondo olimpijskim, w którym startuje siedmioosobowa grupa świnoujskich zawodników. Po raz pierwszy zawody te zostały włączone do cyklu Pucharu Świata, więc spodziewamy się zawodników z najwyższej półki.

Prosimy wszystkich sympatyków i kibiców – trzymajcie za nas kciuki, bo w następny weekend będzie się działo…

S.B.

Zobacz również

Zapisz dziecko do drużyny młodzików

Prawobrzeże Świnoujście ogłasza nabór do drużyny piłki nożnej w kategorii młodzików. W imieniu Prawobrzeża zapraszamy …

Jeden komentarz

  1. Szczury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.