poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Wielu chętnych do znakowania rowerów
Chętnych do znakowania rowerów było znacznie więcej, jednak nie wszyscy posiadali przy sobie dowód zakupu jednośladu. Foto: Mariusz Basałygo

Wielu chętnych do znakowania rowerów

Znakowanie rowerów w dzielnicy Karsibór to był strzał w dziesiątkę! Policjanci przez całe popołudnie znakowali jednoślady. Specjalny kod wygrawerowany na ramie jednośladu ma zniechęcić złodzieja, a nawet jeśli już go ukradnie, to ma pomóc policji jego odzyskaniu.

art-rower5

Ponad 30 osób skorzystało w sobotęz  pomocy świnoujskich policjantów. Przed Rybaczówką w Karsiborze ustawiła się kolejka chętnych aby oznakować swój rower. Każdy kto tylko chciał i posiadał ze sobą dowód tożsamości oraz potwierdzenie, że jest właścicielem roweru mógł go oznakować.

Chętnych było zdecydowanie więcej. Przyjechali na wyspę rowerami i przy okazji chcieli je zabezpieczyć przed kradzieżą. Jednak nie mieli przy sobie dokumentu potwierdzającego własność – mówi policjantka pomagająca przy znakowaniu.

Znakowanie rowerów ma na celu zapobieganie kradzieżom oraz łatwiejsze ustalenie właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Takie kozy jak na zdjęciu, to kradną desperaci, a dobre i bardzo dobre rowery i tak idą na części, więc to znakowanie jest o kant d__py.
    A co z fabrycznym numerem ramy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.