Strona główna / Lokalne / Ratownicy WOPR w akcji. Doskonała lekcja pierwszej pomocy
Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR pokazywali sprawność i koordynację służb. Foto: Wojciech Basałygo

Ratownicy WOPR w akcji. Doskonała lekcja pierwszej pomocy

Na świnoujskich ratowników WOPR zawsze można liczyć! Nie zastanawiali się ani chwili, gdy mieszkańcy Karsiborza zwrócili się do nich z propozycją zorganizowania pokazu ratowania życia. Przy wspólnym zaangażowaniu ze świnoujskimi policjantami zorganizowano doskonałą lekcję dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jak pomagać. – 30 uciśnięć i 2 wdechy. Zapamiętajcie! – powtarzał Piotr Walkowiak, ratownik.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą przypominał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR. Foto: Wojciech Basałygo
Zasady bezpieczeństwa nad wodą przypominał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR. Foto: Wojciech Basałygo

Ratownicy Grupy Interwencyjnej WOPR Świnoujście, aktywnie uczestniczyli w obchodach 135 rocznicy wyspy Karsibór. Wraz z zaprzyjaźnioną Wodną Sekcją Policji Komendy Miejskiej, a także wraz ze Strażą Graniczną zabezpieczali nie tylko zawody kajakowe, ale także pokazali jak wygląda ich służba.

Wybierając się na wycieczkę kajakową, pamiętajcie, aby zakładać kamizelkę ratunkową. To nie obciach pływać w kamizelce – podkreślał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR.

Ratownicy zademonstrowali scenkę ratowania dwóch tonących ludzi. Pomoc nadeszła błyskawicznie. Jednego z potrzebujących podjęli policjanci pilnujący na co dzień bezpieczeństwa na motorówce Patrol, a drugiego – ratownik WOPR płynący na skuterze.

Świnoujście to nie tylko morze, to także Kanał Piastowski, a znaczny jego obszar to rozlewiska Świny. Tu też w razie zagrożenia ratujemy ludzi – tłumaczył Piotr Walkowiak.

Foto: Wojciech Basałygo
Foto: Wojciech Basałygo

Zobacz również

ZHR – Startujemy w nowy rok służby

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.