środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ratownicy WOPR w akcji. Doskonała lekcja pierwszej pomocy

Ratownicy WOPR w akcji. Doskonała lekcja pierwszej pomocy

Na świnoujskich ratowników WOPR zawsze można liczyć! Nie zastanawiali się ani chwili, gdy mieszkańcy Karsiborza zwrócili się do nich z propozycją zorganizowania pokazu ratowania życia. Przy wspólnym zaangażowaniu ze świnoujskimi policjantami zorganizowano doskonałą lekcję dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jak pomagać. – 30 uciśnięć i 2 wdechy. Zapamiętajcie! – powtarzał Piotr Walkowiak, ratownik.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą przypominał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR. Foto: Wojciech Basałygo
Zasady bezpieczeństwa nad wodą przypominał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR. Foto: Wojciech Basałygo

Ratownicy Grupy Interwencyjnej WOPR Świnoujście, aktywnie uczestniczyli w obchodach 135 rocznicy wyspy Karsibór. Wraz z zaprzyjaźnioną Wodną Sekcją Policji Komendy Miejskiej, a także wraz ze Strażą Graniczną zabezpieczali nie tylko zawody kajakowe, ale także pokazali jak wygląda ich służba.

Wybierając się na wycieczkę kajakową, pamiętajcie, aby zakładać kamizelkę ratunkową. To nie obciach pływać w kamizelce – podkreślał Piotr Walkowiak, ratownik WOPR.

Ratownicy zademonstrowali scenkę ratowania dwóch tonących ludzi. Pomoc nadeszła błyskawicznie. Jednego z potrzebujących podjęli policjanci pilnujący na co dzień bezpieczeństwa na motorówce Patrol, a drugiego – ratownik WOPR płynący na skuterze.

Świnoujście to nie tylko morze, to także Kanał Piastowski, a znaczny jego obszar to rozlewiska Świny. Tu też w razie zagrożenia ratujemy ludzi – tłumaczył Piotr Walkowiak.

Foto: Wojciech Basałygo
Foto: Wojciech Basałygo

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.