Strona główna / Lokalne / W Karsiborze świętują na sportowo. Wyspa ma 135 lat
Foto: Wojciech Basałygo

W Karsiborze świętują na sportowo. Wyspa ma 135 lat

Takiej imprezy nie pamiętają najstarsi karsiborzanie! Grupa mieszkańców, z okazji 135. rocznicy swojej wyspy zorganizowała urodzinową imprezę. Świętowanie rozpoczęło się na sportowo. 60 kajakarzy rywalizowało ze sobą w żółtych kajakach. Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały również nagrody ufundowane przez sponsorów.

Chcieć to móc – z takiego założenia wyszli mieszkańcy wyspy Karsibór. Podwinęli rękawy i zabrali się za ciężką pracę organizacji imprezy na którą zaprosili mieszkańców lewobrzeża i turystów. Kajaki wypożyczyła marina i Rybaczówka, w zabezpieczeniu imprezy pomogła straż graniczna, WOPR i policja. O dobrą promocję zadbał portal swinoujskie.info i Kroniki Portowe, a na dwa dni przed zabawą – Radio Szczecin zorganizowało w Karsiborzu swoje letnie studio terenowe. Prezenterzy zapraszali do odwiedzenia wyjątkowej wyspy.

art-kajaki9

W wyścigu kajakowym na dystansie 800 metrów wzięło udział 30 drużyn składających się z dwóch osób. Do mety dopłynęli wszyscy. Godzinę później z motorówki straży granicznej dano sygnał do startu w drugim wyścigu. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania trudniejszy dystans – 3,5 kilometra. Z kolei o godzinie 14 wystartowali miłośnicy biegania. Ponad 70 biegaczy rywalizowało ze sobą na dystansie 8,3 km. Trasa biegła urokliwymi zakątkami wyspy.

art-biegOrganizatorami obchodów jubileuszu byli Stowarzyszenie Karsibór, Miejski Dom Kultury. Projekt był współfinansowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. Partnerzy: „Rybaczówka”, Marina Karsibór, Unity Line, Polska Żegluga Bałtycka, Nadleśnictwo Międzyzdroje, Tamer – Czarter jachtów motorowych, Warta, Hotel „Cesarskie ogrody”, Filharmonia Szczecin, Gospodarstwo Rolne – Lila i Roman Bełcząccy, Sklep Wędkarski SPINNING, Ciastkarnia – Piekarnia Żelek, Mirosław Redzisz Doradztwo Podatkowe, Stowarzyszenie Kupców i Handlowców 2012, Wyspa Skarbów, Rodzina Patryjas, Archeozdroje.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.