Strona główna / Lokalne / W Karsiborze świętują na sportowo. Wyspa ma 135 lat
Foto: Wojciech Basałygo

W Karsiborze świętują na sportowo. Wyspa ma 135 lat

Takiej imprezy nie pamiętają najstarsi karsiborzanie! Grupa mieszkańców, z okazji 135. rocznicy swojej wyspy zorganizowała urodzinową imprezę. Świętowanie rozpoczęło się na sportowo. 60 kajakarzy rywalizowało ze sobą w żółtych kajakach. Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały również nagrody ufundowane przez sponsorów.

Chcieć to móc – z takiego założenia wyszli mieszkańcy wyspy Karsibór. Podwinęli rękawy i zabrali się za ciężką pracę organizacji imprezy na którą zaprosili mieszkańców lewobrzeża i turystów. Kajaki wypożyczyła marina i Rybaczówka, w zabezpieczeniu imprezy pomogła straż graniczna, WOPR i policja. O dobrą promocję zadbał portal swinoujskie.info i Kroniki Portowe, a na dwa dni przed zabawą – Radio Szczecin zorganizowało w Karsiborzu swoje letnie studio terenowe. Prezenterzy zapraszali do odwiedzenia wyjątkowej wyspy.

art-kajaki9

W wyścigu kajakowym na dystansie 800 metrów wzięło udział 30 drużyn składających się z dwóch osób. Do mety dopłynęli wszyscy. Godzinę później z motorówki straży granicznej dano sygnał do startu w drugim wyścigu. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania trudniejszy dystans – 3,5 kilometra. Z kolei o godzinie 14 wystartowali miłośnicy biegania. Ponad 70 biegaczy rywalizowało ze sobą na dystansie 8,3 km. Trasa biegła urokliwymi zakątkami wyspy.

art-biegOrganizatorami obchodów jubileuszu byli Stowarzyszenie Karsibór, Miejski Dom Kultury. Projekt był współfinansowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. Partnerzy: „Rybaczówka”, Marina Karsibór, Unity Line, Polska Żegluga Bałtycka, Nadleśnictwo Międzyzdroje, Tamer – Czarter jachtów motorowych, Warta, Hotel „Cesarskie ogrody”, Filharmonia Szczecin, Gospodarstwo Rolne – Lila i Roman Bełcząccy, Sklep Wędkarski SPINNING, Ciastkarnia – Piekarnia Żelek, Mirosław Redzisz Doradztwo Podatkowe, Stowarzyszenie Kupców i Handlowców 2012, Wyspa Skarbów, Rodzina Patryjas, Archeozdroje.

Zobacz również

Chcą pracować na morzu. Szkolą się na promach Żeglugi Świnoujskiej

Coraz więcej uczniów ze świnoujskiej szkoły morskiej chce pracować na morzu. Zdobywanie doświadczenia rozpoczynają w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.