Strona główna / Lokalne / W niedzielę drugi dzień festynu na Warszowie

W niedzielę drugi dzień festynu na Warszowie

Jeśli przegapiliście sobotnie imprezy zorganizowane przez Famę i Polskie LNG, jeszcze nic nie straconego. Także w niedzielę 23 sierpnia czekać na Was będą atrakcje, jakich nie było jeszcze w całym Świnoujściu! W programie naukowe eksperymenty prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, wybuchowe eksperymenty naukowe, koncert kultowego rapera O.S.T.R, pokazy cyrkowe, gry i zabawy dla dzieci (w tym wielka ściana graffiti dla każdego!).

art-lng1FAMA na Warszowie jest już od wtorku. Na strefie rekreacyjnej przy domu kultury, zbudowanej przez Polskie LNG, codziennie organizowane są zabawy animacyjne adresowane do najmłodszych odbiorców festiwalu.

Tegoroczna Fama to aż 300 twórców i ponad 100 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych. W najbliższy weekend zaplanowano jedną z największych atrakcji – wielki festyn na prawobrzeżu. Wszystko bezpłatnie. Zaprasza spółka Polskie LNG, sponsor strategiczny festiwalu.

art-lng3

W sobotę w ramach „Weekendu na Warszowie” można było m.in. wziąć udział w fantastycznej, interaktywnej wystawie “Umysł przyłapany”, sprowadzonej na prawobrzeże przez Polskie LNG ze stołecznego Centrum Nauki Kopernik. W programie liczne eksperymenty, suchy lód, zamykanie w wielkiej bańce mydlanej, strzały z działa powietrznego (we współpracy z programem „Małego Inżyniera”). Dzięki Polskiemu LNG w sobotę wróciły dawne gry podwórkowe. Gra w sznura, olimpiada w kapsle, ciuciubabka na trzepaku czy zbijak. Sobota to także malowanie twarzy, wspinanie się na specjalnej ściance, dmuchany zamek i pokazy straży pożarnej. Na koniec, mocne koncerty zespołów występujących w tym roku na festiwalu: Kari& The Buskers, Frankenstein Children.

Niedziela. O.S.T.R. Warsztaty rapu, podwórkowa olimpiada

art-lng2Drugi dzień „Weekendu na Warszowie” zapowiada się nie mniej interesująco. W namiocie Polskiego LNG odbywać się będą pokazy „Małego Inżyniera”. Każdy będzie mógł wziąć udział w eksperymentach i pokazach chemicznych. Oprócz tego będzie można nauczyć się sztuczek cyrkowych w niezwykłej akademii. Niedziela to także drugi dzień zmagań w gry podwórkowe.

Planujemy na niedzielne popołudnie, z pomocą świnoujskich artystów, przemienić strefę rekreacji polskiego LNG w miejsce pełne pasji i pozytywnej energii. Zgromadzimy twórców różnych dziedzin skupionych wokół szeroko pojętego hip-hopu. Zaproszeni artyści pokażą publiczność efekty swojej działalności, a także zaproszą do rozmowy, oraz wspólnych ćwiczeń w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. „Strefa rekreacji” zmieni się w „strefę energii” – mówi Daniel Źródlewski.

art-lng6Na specjalnie ustawionej ścianie będzie można spróbować swoich umiejętności w malowaniu graffiti wziąć udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Emila Kępskiego. Gwiazdą wieczoru będzie polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor O.S.T.R.

Dla Warszowa

„Weekend na Warszowie” w ramach tegorocznej FAMY to prezent spółki Polskie LNG dla mieszkańców prawobrzeża. Po wybudowaniu strefy rekreacyjnej, spółka postanowiła, aby ją zapełnić wydarzeniami kulturalnymi integrującymi mieszkańców. To nie jedyny przykład wspierania lokalnych inicjatyw przez spółkę budującą terminal LNG. Spółka wspiera także odbywające się na prawobrzeżu Dni Twierdzy na wyspach i Dzień Miłośników Latarń Morskich. Jest sponsorem Muzeum Obron Wybrzeża Fortu Gerharda oraz Podziemnego Miasta Baterii Vineta a także partnerem Latarni Morskiej. Od roku przeznacza także granty dla mieszkańców całego Świnoujścia na realizację pomysłów w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw lokalnych. Właśnie wystartowała druga edycja programu. Szczegółów szukajcie na naszym portalu swinoujskie.info oraz na stronie lng.edu.pl.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.