Strona główna / Lokalne / Modernizacja promenady będzie kosztować mieszkańców 25 mln złotych

Modernizacja promenady będzie kosztować mieszkańców 25 mln złotych

Urzędnicy właśnie ogłosili konkurs na projekt zagospodarowania świnoujskiej promenady. Propozycja jest adresowana do pracowni architektonicznych i biur projektowych. Według urzędniczych szacunków, modernizacja całej promenady ma wynieść nie więcej niż 25 mln złotych.

Głównym celem projektu jest przywrócenie atrakcyjności dzielnicy nadmorskiej Świnoujścia, uwzględniając współczesne potrzeby różnych grup odbiorców z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego.

– Hasłem przewodnim jest człowiek – jego potrzeby, wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem i elementami zagospodarowania przestrzeni, zaspokojenie potrzeb uczestnictwa w kulturze, dbałość o dobrą kondycję. Miejsce przyjazne, gościnne, z różnorodnością funkcji, zachęcające do przebywania i korzystania z przestrzeni. Powinno stanowić wizytówkę miasta, odznaczać się wysoką jakością zagospodarowania. Historyczna i przyrodnicza niezwykłość powinna być źródłem inspiracji do przeprowadzenia rewitalizacji przestrzeni zabytkowych i tworzenia nowych układów komunikacyjnych i rekreacyjnych – czytamy w warunkach konkursu.

W ogłoszeniu konkursy widnieją zapisy, których jeszcze nie ma w rzeczywistości. To chociażby promenada poprowadzona aż do wiatraka, a także molo. Według założeń, muszka koncerotowa ma być całoroczną salą koncertową, a tuż obok miałby powstać sale wystawiennicze Sala Koncertowa i lokale o funkcji kulturalnej, nowy Dom Zdrojowy, zabudowa zawierająca funkcje rekreacyjne i sportowe.

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Jeden komentarz

  1. Te 25 mln lepoej przeznaczcie na molo….lepiej ztobicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.