Strona główna / Polityka / Włodarczyk do sejmu, Agatowska woli senat

Włodarczyk do sejmu, Agatowska woli senat

Ta decyzja zaskoczyła wielu. Joanna Agatowska, Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujścia zrezygnowała ze startu w wyborach do sejmu. Jednak dzisiaj oficjalnie poinformowała, że wystartuje z list Zjednoczonej Lewicy w wyborach do senatu. Okręg z którego wystartuje obejmuje powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, łobeski, stargardzki, myśliborski, pyrzycki i miasto Świnoujście).
Lewica w tych wyborach będzie walczyć zapewne tylko o jeden mandat parlamentarny. „Jedynka” w naszym okręgu sejmowym przypadła przedstawicielowi Zielonych. Świnoujścianin Jarosław Włodarczyk będzie reprezentował Świnoujście z nr. 6 na liście Zjednoczonej Lewicy okręgu 41.

Joanna Agatowska otrzymała propozycję startu do senatu. Zastanawiała się długo, jednak chce zaryzykować.

W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość SLD i polskiej lewicy oraz chęci ponownego zmierzenia się z wyzwaniem, które na mojej drodze postawił los, dzisiaj podjęłam decyzję i podejmuję się tego startu. Miasto Świnoujście i praca samorządowa są obecnie dla mnie najważniejsze i całkowicie im się oddaję. Chcę jednak znaleźć płaszczyznę do walki o sprawy naszego miasta i całego regionu – mówi Joanna Agatowska. – Swoje szanse wyborcze oceniam na 50/50, ale wiem, że dopóki walka będzie trwała to szansa jest – dodaje.

Dzisiaj w całym kraju Zjednoczona Lewica rozpoczyna zbieranie podpisów pod rejestracją list wyborczych.

Zobacz również

Radni SLD odmawiają funkcji wiceprzewodniczących komisji. Stanisław Bartkowiak solidarny z klubem

Stanisław Bartkowiak zrezygnował z przewodniczenia w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia. Krzysztof Szpytko nie chce …

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobra decyzja, trzymam kciuki i będę głosował na Panią Joannę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.