Strona główna / Lokalne / Anarchia reklamowa na ulicach miasta. Szpetne reklamy wkrótce znikną

Anarchia reklamowa na ulicach miasta. Szpetne reklamy wkrótce znikną

Od 11 września wejdzie w życie ustawa krajobrazowa. Czy zlikwiduje szpetne i pstrokate reklamy nie pasujące kompletnie do otoczenia? Taką nadzieję mają samorządowcy. Radni będą mogli ustalić opłaty jakie będzie trzeba wnieść za reklamę. Mogą być tak wysokie, że reklamowanie się przy ulicach będzie nieopłacalne.

Przepisy pozwolą m.in. na uporządkowanie kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej.  Nowa ustawa reguluje także karę za nielegalne reklamy. Wyniesie ona czterdziestokrotność opłat reklamowych, które zostaną ustalone przez radnych. Kara będzie nałożona na firmę, która umieściła reklamę. Jednak jeśli nie uda się tego ustalić, wówczas konsekwencje poniesie właściciel nieruchomości, bądź terenu.  Usprawniona została również kwestia egzekucji tych przepisów.

Dla świnoujskich radnych priorytetem powinno być uporządkowanie reklam przy starej i zabytkowej zabudowie oraz w dzielnicy nadmorskiej. Ujednolicone powinny być także szyldy reklamowe. Dobrym pomysłem byłby przewodnik dla przedsiębiorców.

Zobacz również

W Świnoujściu też wybierają przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

W całej Polsce trwa głosowanie członków Platformy Obywatelskiej. Wybierany jest przewodniczący partii. Uprawionych do głosowania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.