Strona główna / Lokalne / Malują pasy, żeby dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły
Przejścia przy szkołach są w barwach białej i czerwonej. Dzięki temu mają być widoczne z daleka. Foto: Wojciech Basałygo

Malują pasy, żeby dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły

Wakacje zbliżają się do końca. Już we wtorek uczniowie pójdą do szkół. Firma PRD odmalowuje więc pasy na przejściach dla pieszych przy świnoujskich szkołach. Łącznie jest ich koło dziesięciu. Odmalowane pasy mają być bardziej widoczne. Pasy malowano m.in. na ul Narutowicza i na Kościuszki.

Przejścia przy szkołach różnią się od tych na pozostałych ulicach. Są biało-czerwone. W taki sposób od kilku lat maluje się przejścia w newralgicznych miejscach, a także w pobliżu placówek oświatowych. Dzięki temu „zebry” mają być widoczne z daleka. Dodatkowo stosuje się farbę odblaskową. Po zmroku przejścia będą bardziej widoczne.

Wszystkie przejścia dla pieszych w okolicy szkół wymagały odświeżenia. Foto: Wojciech Basałygo
Wszystkie przejścia dla pieszych w okolicy szkół wymagały odświeżenia. Foto: Wojciech Basałygo

Od jakiegoś już czasu trwa także wymiana oświetlenia w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. Montowane są lampy led o większym natężeniu światła.

Przy okazji, przypominamy wszystkim rowerzystom, że nie należy przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Jest to możliwe tylko w miejscach, gdzie są wymalowane specjalne przejazdy.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. Ledowe światła są do d*, ale skąd ta „ynteligencja” zza Buga może wiedzieć.
    Co z tego, że pozornie światło ledowe będzie miało większe natężenie światła, jak to światło działa jak filtr, daje mniejszy kontrast przy którym utracone są szczegóły i długość fali nieprzystosowana jest do widzenia ludzkiego oka.
    A tak po za tym, to one są energooszczedne, ale pod wzgledem wykonania, a nie poboru prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.