Strona główna / Lokalne / Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Świnoujściu

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Świnoujściu

Kolejny rok działalności charytatywnej Szlachetnej Paczki. W tym roku projekt zakłada pomaganie nie tylko rodzinom, ale także seniorom. – Szukamy ludzi, którzy nie będą bali się wejść do świata biedy i razem z nami podejmą wyzwanie – mówi Jarosław Czerniak.

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Jak to robimy?

Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!

Tutaj stajesz się Bohaterem

Bohaterem jest dla nas wolontariusz, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – każda osoba, która angażuje się w projekt. Na każdym poziomie tak projektujemy doświadczenia, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie – podejmowania wyzwań i ich wygrywania. To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.

Tutaj tworzysz Drużynę

Wokół liderów i idei miłości wzajemnej jednoczymy kolejne osoby – wolontariuszy, partnerów, zaangażowanych w projekt. W ten sposób budujemy wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do oddolnego tworzenia społeczeństwa, w którym szukamy „czegoś więcej” – przekraczamy siebie dla innych, wspieramy się w wzajemnie – realizując np. ideę Mądrego Pomagania. Jesteśmy nastawieni na rozwój i nie boimy się dążyć do ideałów.

Łączymy wokół idei

Główną motywacją dołączania ludzi do SZLACHETNEJ PACZKI jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatecznie jednak realne działanie oraz konieczność ciągłego przekraczania siebie czyni to doświadczenie cennym i zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka

Na czym polegają projekty, które będą realizowane:

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie.

PACZKA Seniorów jest odpowiedzią na potrzeby osób powyżej 60+ roku życia. Jej celem jest pomoc seniorowi w przełamaniu barier wykluczenia społecznego oraz ograniczeń podeszłego wieku.

PACZKA Przygody to projekt, który umożliwia dotarcie z Mądrą Pomocą tam, gdzie nie powstał rejon Szlachetnej PACZKI lub w przyszłości będzie trudne zbudowanie tam stałego rejonu z wolontariuszami.

Wypełnij formularz rekrutacyjny na www.superw.pl wybierając Świnoujście, nie zwlekaj ! Odezwiemy się do Ciebie!

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.