Strona główna / Hobby / Niebo nad plażą zapełni się samolotami. W ten weekend!
Ciekawa konstrukcja z lat 30. – Bücker Bü-131 Jungmann odtworzona współcześnie. Samolot ma sylwetkę klasycznego dwupłatowca. Foto: Jacek Lewandowski

Niebo nad plażą zapełni się samolotami. W ten weekend!

Udało się! Mimo początkowych trudności już za kilka dni odbędzie się w Świnoujściu pierwsza impreza lotnicza. Uznam Airshow Świnoujście 2015 zapowiada się naprawdę wyjątkowo, bo będą to pierwsze pokazy lotnicze w Polsce zorganizowane nad morzem.

Impreza już teraz cieszy się olbrzymi powodzeniem na forach lotniczych i wśród miłośników pokazów lotniczych. Po pierwsze, dlatego bo wezmą w niej udział wyjątkowe, historyczne samoloty. Po drugie, to pierwsza impreza transgraniczna zorganizowana nad Bałtykiem. Po trzecie- z najpiękniejszą widownią jaką można sobie wyobrazić – szeroką świnoujską plażą.

Poza unikalnymi samolotami historycznymi takimi jak Spitfire, czy Messerschmitt, nad uznamską plażą przeleci np. słynny wagabunda, a pokaz swoich umiejętności zaprezentuje sławna grupa akrobatyczna Żelazny. Na plaży wylądują także spadochroniarze.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i Urzędu Miasta w pierwszych pokazach weźmie udział ponad 20 samolotów. Warto dodać, że duża część z nich przyleci do nas tylko za koszt paliwa. To będzie wyjątkowa impreza!

PLAN DWUDNIOWYCH POKAZÓW

Pokazy rozpoczną się w sobotę (5 września) o godzinie 9.00, a pierwsze samoloty nad świnoujską plażą powinny pojawić się około godziny 10.00 . Pierwszy blok zakończy się o godzinie 13. Drugi trwać będzie od godziny 15.00 do godziny 18.00.

W niedzielę (6 września) pokazy dynamiczne odbędą się między godziną 10.00 a 14.00.

Dodatkową atrakcją będą pokazy statyczne na lotnisku w Heringsdorfie, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie uczestniczące w pokazie samoloty. Na trasie: promenada nadmorska (przystanek przed Hotelem Trzy Wyspy) – lotnisko Heringsdorf będzie kursować specjalny, bezpłatny autobus komunikacji miejskiej. Wejście na teren muzeum Hangar 10 będzie płatne jak w normalny dzień.

Organizatorem Uznam Airshow Świnoujście 2015 jest Świnoujska Organizacja Turystyczna, a impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

Warto być i wziąć na plażę kocyk, kosz ze świeżymi owocami i kanapkami. Do zobaczenia w sobotę na plaży. Kolejna taka okazja dopiero za rok.

W sobotnim airshow wezmą udział miedzy innymi:
C-45 Twin Beech
Jak-18
Piper Cub
PZL TS-8 Bies
CSS-13
RWD-5
Supermarine Spitfire,
North American Mustang,
Boeing PT-17 Stearman,
Bücker Bü-131 Jungmann
DeHavilland DH.82 Tiger Moth.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Jeden komentarz

  1. czy istnieje opjcą lotu samolotem z pilotem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.