Strona główna / Lokalne / Woda na świnoujskim kąpielisku. Najcieplejsza i bez bakterii

Woda na świnoujskim kąpielisku. Najcieplejsza i bez bakterii

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny uznał wodę w świnoujskim kąpielisku za doskonalej jakości pod względem bakteriologicznym. Przy ocenie brano pod uwagę wyniki badań próbek wody pobranych w sezonach letnich 2012, 2013, 2014, i 2015. Próbki pobierano w miejscu, gdzie zwykle jest najwięcej plażowiczów, czy na wysokości wejścia na plażę od ulicy Powstańców Śląskich.

Próbki wody badane są przede wszystkim pod kątem obecności bakterii chorobotwórczych, typu coli i enterokoki kałowych. W sezonie pobierane są co dwa tygodnie. Doskonała jakość tej na świnoujskim kąpielisku oznacza najwyższy stopień w klasyfikacji jakości wody pod względem bakteriologicznym.

– To bardzo dobra wiadomość. Wiele innych kąpielisk morskich w kraju było zamykanych w pełni sezonu z powodu sinic czy zbyt dużej ilości bakterii – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Tak dobre wyniki naszej wody, to kolejny argument za tym, że planując wypoczynek warto wybrać właśnie Świnoujście. Woda w morzu jest u nas najcieplejsza na wybrzeżu, a do tego czysta bakteriologicznie.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego sezonu letniego w wielu nadmorskich miejscowościach kąpieliska zamykano z powodu bardzo niskiej temperatury wody, która miała zaledwie niewiele ponad kilkanaście stopni lub jeszcze mniej. Tak zimna woda w połączeniu z upalnym powietrzem mogła powodować szok termiczny u osób, chcących skorzystać z kąpieli w morzu. Tymczasem w tym samym czasie, woda w Świnoujściu miało aż 21 stopni i wraz z wodą w Gdyni była najcieplejszą na polskim wybrzeżu.

Zdaniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu Rafała Ślósarka, na tak dobrą jakość wody wpływ mają służby portowe oraz działania miasta, które eliminują zrzut nieczystości wprost do wody. Duże znaczenie ma również dobre położenie kąpieliska i związana z tym dobra wymiana wody.

BIK

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.