poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Nagrodzili nasz amfiteatr

Nagrodzili nasz amfiteatr

Modernizacja amfiteatru im. Marka Grechuty to trzecia po placu Wolności i miejskim szpitalu świnoujska inwestycja, która w ciągu ostatnich lat otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku”.

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odebrał nagrodę podczas wielkiej Gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

– To nagroda dla nas wszystkich, którzy mieszkamy w Świnoujściu, a przede wszystkim dla tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do realizacji inwestycji modernizacji naszego Amfiteatru – powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Było mi miło, że mogłem ją odebrać w ich imieniu.

Tytuł „Modernizacja Roku 2014” i Wyróżnienie „Modernizacja Roku 2014” wręczono w 13 kategoriach.

W XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2014” zgłoszonych zostało aż 762 inwestycje. Patronami konkursu byli: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Związek Miast Polskich. Jury brało pod uwagę m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli oraz nowoczesność stosowanej technologii.
Modernizację świnoujskiego amfiteatru zakończyła budowa nowoczesnego zadaszenia trybun. Zadaszenie zabezpieczyło widownię przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Wcześniej powodzenie imprez artystycznych, tak z punktu widzenia artystów jak i widowni było mocno uzależnione od warunków pogodowych. W dzień słoneczny artyści byli „oślepiani” światłem słonecznym od wczesnych godzin południowych do późnego popołudnia. Z kolei w przypadku deszczu mokła publiczność.

Budowa zadaszenie kosztowała 5 mln złotych, z czego 1,5 mln złotych pochodziło ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2014 – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Wcześniej w amfiteatrze przeprowadzono modernizacje budynku zaplecza, przebudowano zadaszenie nad sceną, wybudowano nowe sanitariaty pod koroną widowni, przebudowano widownie na 2722 miejsc siedzących, wykonano ogrodzenie wraz z ciągami komunikacyjnymi. W ubiegłym roku amfiteatrowi oficjalnie nadano imię wybitnego polskiego artysty Marka Grechuty, który przed laty właśnie na jego deskach rozpoczynał swoją karierę.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.