Strona główna / Lokalne / Nagrodzili nasz amfiteatr

Nagrodzili nasz amfiteatr

Modernizacja amfiteatru im. Marka Grechuty to trzecia po placu Wolności i miejskim szpitalu świnoujska inwestycja, która w ciągu ostatnich lat otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku”.

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odebrał nagrodę podczas wielkiej Gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

– To nagroda dla nas wszystkich, którzy mieszkamy w Świnoujściu, a przede wszystkim dla tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do realizacji inwestycji modernizacji naszego Amfiteatru – powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Było mi miło, że mogłem ją odebrać w ich imieniu.

Tytuł “Modernizacja Roku 2014” i Wyróżnienie “Modernizacja Roku 2014” wręczono w 13 kategoriach.

W XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Modernizacja Roku 2014” zgłoszonych zostało aż 762 inwestycje. Patronami konkursu byli: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Związek Miast Polskich. Jury brało pod uwagę m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli oraz nowoczesność stosowanej technologii.
Modernizację świnoujskiego amfiteatru zakończyła budowa nowoczesnego zadaszenia trybun. Zadaszenie zabezpieczyło widownię przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Wcześniej powodzenie imprez artystycznych, tak z punktu widzenia artystów jak i widowni było mocno uzależnione od warunków pogodowych. W dzień słoneczny artyści byli „oślepiani” światłem słonecznym od wczesnych godzin południowych do późnego popołudnia. Z kolei w przypadku deszczu mokła publiczność.

Budowa zadaszenie kosztowała 5 mln złotych, z czego 1,5 mln złotych pochodziło ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2014 – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Wcześniej w amfiteatrze przeprowadzono modernizacje budynku zaplecza, przebudowano zadaszenie nad sceną, wybudowano nowe sanitariaty pod koroną widowni, przebudowano widownie na 2722 miejsc siedzących, wykonano ogrodzenie wraz z ciągami komunikacyjnymi. W ubiegłym roku amfiteatrowi oficjalnie nadano imię wybitnego polskiego artysty Marka Grechuty, który przed laty właśnie na jego deskach rozpoczynał swoją karierę.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Silny wiatr w weekend. Promy będą mogły mieć kłopoty z regularnym kursowaniem

Meteorolodzy ostrzegają przed ciągłym, silnym wiatrem, który w całym naszym województwie będzie wiał przez cały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.