poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Prawie 5 tys. uczniów poszło dziś do szkoły
Po wakacyjnej przewirwie do szkoły powrócili również uczniowie GP2. Foto: Wojciech Basałygo

Prawie 5 tys. uczniów poszło dziś do szkoły

Koniec wakacji. Chociaż pogoda przypomina środek lata, to dzisiaj do świnoujskich szkół pomaszerowało blisko 5 tys. uczniów.

W Świnoujściu działa 13 publicznych szkół podstawowych, gimnazjów i  ponadgimnazjalnych. Liczba uczniów uczęszczających do świnoujskich szkół publicznych utrzymuje się na tym samym poziomie.

– W tym roku (dane na dzień 31 sierpnia 2015) szkolnym naukę rozpocznie  4.815 uczniów. Ogółem będą 193 klasy. Należy pamiętać, że cały czas trwają jeszcze migracje uczniów. Taka sytuacja będzie trwała jeszcze przez pierwszy miesiąc nauki. Dlatego pełne dane dotyczące roku szkolnego są brane pod uwagę według stanu na dzień 30 września – mówi Hanna Nowak-Lachowska z magistratu.

art-szkola2

W tym roku do szkół pójdą także sześciolatki. Jednak nie wszystkie. 58 dzieci z rocznika 2009 otrzymało opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej umożliwiającą ubieganie się o decyzję dyrektora szkoły obwodowej w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego. Na razie nie wszyscy rodzice, czy opiekunowie tych dzieci przedłożyli te opinie dyrektorom szkół obwodowych.

 

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.