sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Cholesterol zmierz za darmo, inne badania dużo taniej

Cholesterol zmierz za darmo, inne badania dużo taniej

Do końca września w laboratorium szpitala miejskiego można bezpłatnie zrobić badanie poziomu cholesterolu. Natomiast pakiety badań tarczycowych, miażdżycowych oraz cukrzycowych – taniej, niż zwykle. Laboratorium znajduje się przy ulicy Mieszka I 4, budynek obok szpitala. Czynne od 7.00 do 10.00.

Przypominamy, iż od 1 września 2015 roku rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat. Szczepienia wykonywane będą w budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej „Poradnia Rodzinna” Lekarz Małgorzata Walerian i Partnerzy przy ul. Dąbrowskiego 4 oraz Izbie Przyjęć Pediatrycznej Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu, ul. Mieszka I 7.

W Poradni Rodzinnej przy ulicy Dąbrowskiego z darmowego szczepienia można skorzystać w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz 16.00 do 17.30. Natomiast w szpitalu w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00.

Na szczepienie nie trzeba się rejestrować, ale trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 91 321 33 03 (przychodnia przy ulicy Dąbrowskiego) oraz 91 326 74 24 i 91 326 74 39 (szpital miejski).

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie odbędą się w naszym mieście już po raz dwunasty. Świnoujście było jednym z pierwszych polskich miast, które wprowadziły darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów. Odbywają się każdej jesieni, począwszy od 2004 roku. Co roku cieszą się dużym zainteresowaniem świnoujścian. Tylko w ubiegłym sezonie grypowym skorzystało z nich aż 2099 mieszkańców.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.