niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Amerykański trend w świnoujskich szkołach

Amerykański trend w świnoujskich szkołach

Nowy rok szkolny to długa lista zmian na lepsze. Świeżo odmalowane sale lekcyjne oraz podreperowane dachówki, to nie koniec inwestycji. Od roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum Publicznym nr 2 oraz Zespole Szkół Morskich wychowankowie będą mogli korzystać z szafek szkolnych!

Projekt realizowany przez prywatną firmę ma swoje plusy i minusy. Uczniowie będą mogli zostawić najcięższe książki, przybory czy też kurtki. Z drugiej strony, roczny koszt wynajmu  wynosi 99 zł. Firma Perfect-Box tłumaczy, wszystko jest oparte na konsultacjach.

Po przeprowadzeniu wielu badań i konsultacji z różnymi grupami społecznymi, po przeprowadzeniu ankiet i pytań a propos kondycji finansowych szkół w Polsce i szczegółowych pytań z zakresu wymaganych ustawowo szafek w szkołach wynikło, że szkoły nie posiadają tak znaczących zasobów finansowych, by zakupić taką ilości szafek szkolnych i aby każdy z uczniów posiadał własną przez cały okres pobierania nauki – informuje przedstawiciel firmy Perfect-Box.

Pomimo tego, amerykański trend jest coraz bardziej rozpowszechniany w polskich szkołach, a uczniowie są gotowi wydać kilkadziesiąt złotych dla odrobiny wygody.

Nie będę musiała nosić wielu książek, czy też butów na lekcje wychowania fizycznego. Wystarczy, ze wszystko zostawię w szafce. Kwota także nie jest przerażająca, wydaje mi się, iż rodzice dadzą mi 99zł – mówi Paulina, uczennica gimnazjum.

Inaczej poradziło sobie Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I. Szafki są kupowane etapami za pieniądze zebrane z funduszu komitetu rady rodziców. Wiadomo jednak, że pieniądze nie wystarczą aby w danym momencie szafek starczyło dla wszystkich. Dlatego szkoła bierze udział w projekcie obywatelskim. Jeśli wygra, szafki zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego, a uczniowie nie będą musieli płacić żadnego abonamentu.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.