Strona główna / Lokalne / Turniej scrabble. Zagrało 40 uczestników

Turniej scrabble. Zagrało 40 uczestników

Oćma, abowiem, barlić – te i inne słowa układali w sobotę uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Scrabble w Świnoujściu. Przy stolikach zasiadło 40 miłośników najpopularniejszej gry planszowej na świecie. Każdy z rywali miał 20 minut na zwycięstwo. Najlepsi zapełniali niemal całą planszę w 12 minut.

Najlepszym zawodnikiem w Świnoujściu jest Jakub Zaryński. Przewodzi w rankingu Polskiej Federacji Scrabble. Przy stolikach zasiedli także zawodnicy, którzy w scrabble grają zaledwie od kilku lat.

Zaczęłam trzy lata temu. Wciągnęłam się, a dzięki temu, że mamy klub scrabble w Świnoujściu, to mam z kim grać. To pasjonująca zabawa, która niesamowicie rozwija. Trzeba dobrze znać słowa, nawet te przestarzałe, których nie używamy w dzisiejszej mowie – mówi Jadwiga Szczurowska.

Zasady gry w scrabble są bardzo proste. Polega na układaniu na planszy powiązanych ze sobą słów przy użyciu płytek z literami o różnej wartości. Słowa układają się w krzyżówkę. Celem gry jest uzyskanie jak najwyższego wyniku.

Czasem może się okazać, że rywal ułożył wyraz, który nie istnieje. Jeśli ma się tylko wątpliwość, można skorzystać ze słownika – dodaje Jadwiga Szczurowska.

Sobotnia impreza zorganizowana w hotelu Interferie  cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dla najlepszych ufundowano nagrody pieniężne.

*barlić – dawniej – bałaganić, śmiecić

Zobacz również

Trzecie zawody ligi  biegowej z  „Wyspiarzem”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu   serdecznie zaprasza na II edycję Świnoujskiej Ligi Biegowej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.