Strona główna / Lokalne / 39-latek sprzedawał na targowisku podróbki

39-latek sprzedawał na targowisku podróbki

Blisko 500 sztuk podrabianych perfum, okularów i zegarków z logo znanych marek zarekwirowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Towarem tym na miejskim targowisku handlował 39-letni mężczyzna, który za przestępstwo z Ustawy Prawo własności przemysłowej odpowie przed sądem.

Zajmujący się przestępczością gospodarczą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej, skontrolowali targowisko miejskie przy ulicy Wojska Polskiego.

W czasie kontroli na jednym ze straganów mundurowi zauważyli oferowane do sprzedaży perfumy, zegarki i okulary z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przedmioty, którymi handlował sprzedawca oznaczone były znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości były to jedynie „podróbki”. Zegarki, perfumy i okulary w ilości blisko 500 sztuk były złej jakości, ponadto nie posiadały oryginalnych opakowań i metek.

W związku z tym, że oferowane do sprzedaży przedmioty nosiły znamiona rzeczy nieoryginalnych, policjanci zabezpieczyli znajdujący się na stoisku towar. 39-letni świnoujścianin wkrótce usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Świnoujscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. Takie kontrole będą na pewno w przyszłości kontynuowane.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.